Články

Forever With Us | Kapitola 20.

Právě čtete vícedílnou fanfikci Forever With Us, která má zaměření Five Nights at Freddy’s. V příběhu jsou uplatněny některé teorie, které ne všichni mohou podporovat, a byla bych ráda, kdybyste to respektovali.
Zajímáte-li se o hru samotnou, prosím, nechte se odkázat na štítek Five Nights at Freddy’s články.
Chcete-li si přečíst více článků o Five Nights at Freddy’s, společně s dalšími fanfikcemi, přejděte na štítek Five Nights at Freddy’s.
Pro všechny díly této fanfikce otevřete štítek Forever With Us.

 

Five Nights at Freddys Forever With Us serie nautileen creepypasta česky darktown.cz
Five Nights at Freddy’s Fanfikce | Forever With Us | autorka: Nautileen | DarkTown.cz

« Předchozí díl || Další díl »

20. Kapitola – Forever With Us

Před pizzerií stál vytáhlý muž s kaštanovými vlasy, kterému muselo být něco mezi dvaceti a třiceti lety. Unavené, modré oči zůstávaly schované pod kšiltovku, kterou měl zaraženou do čela natolik, aby mu do tváře nebylo vidět vůbec.

Jedině ústa zůstala neodkrytá – ústa, která se neusmívala, jen mezi rty držela zapálenou cigaretu, ze které muž sem tam popotahoval. Občas jeho prsty vjely do jeho hnědé, rozcuchané, mastné hřívy, ze které čouhala mračna neupravených pramínků a bývala by mu dodávala vzhled bezdomovce, nebýt poněkud uhlazené košile a čistého oblečení – a také vůně parfému, která se v jeho okolí jemně rozlévala.

Když zaslechl kroky a rozhovor, nadzvedl si kšiltovku a vyčkával na osobu, se kterou se má sejít. Co jej překvapilo, byl fakt, že nevidí jednu osobu, ale dvě: muže oblečeného jako noční hlídač pizzerie – ta uniforma se za tu dobu nijak nezměnila – a dívku, kráčející po jeho boku.

Byli ještě dost daleko na to, aby na ně vůbec mohl zamávat, nebo aby si jej hned všimli a rozpoznali ho, když jej v životě neviděli, a tak si ještě v klidu zarazil kšiltovku zpátky do čela a opřel se o zeď budovy.

Po jeho boku se ozvaly dva hlasy – nějaká servírka loučící se se správcem, který pizzerii zamykal. Zrovna se zavíralo. Proč by jej sem hnali hned po zavíračce? Bylo teprve deset hodin.

Správce brzy odešel, ale servírka nikam neodkráčela; zůstala vedle pizzerie, na druhé straně dveří, opřená o zeď. Hnědovlasý muž lehce nadzvedl kšiltovku, aby na ni pohlédl a dokázal odhadnout, zda jej od ní něco nečeká. Jak tam stála, tak na něj celou tu dobu zírala očima, které se barvou lišily od těch jeho pouze větší sytostí.

❝Ty bys měl být Mike, nemám pravdu?❞ zeptala se, když se jejich pohledy setkaly.

❝Kdo ti o mě řekl?❞ zeptal se a vytáhl cigaretu ze rtů, aby mohl vydechnout obláček kouře.

❝Máš tady schůzku s jistým Jeremym Fitzgeraldem, aktuálním nočním hlídačem. A stejně tak jsem na tom i já.❞

❝Co jsi vůbec zač?❞ přeměřil si ji pohledem, vrátil cigaretu na místo a odvrátil od ni zrak, zaměřujíc jej na blížící se dvojici. Téměř vypálenou cigaretu odhodil na zem, kde ji rozmáčkl špičkou boty, a vyčkával jak odpověď, tak příchod pana Fitzgeralda.

❝Není důležitý, co jsem, ale na co jsem přišla,❞ špitla May.

❝Takže ty budeš ta, kdo objevil to divný tajemství, který jste mi nechtěli sdělit po telefonu, co?❞ naklonil hlavu směrem od ní, ale už se na ni nepodíval.

❝To budu já. A támhle je moje sestra Sammy, a samotný Jeremy Fitzgerald.❞

❝Očividně spolu ti dva tráví volný čas,❞ poznamenal Mike.

❝Sammy je jediná, kdo brání tomu, abychom se já a Jeremy ihned nezabili,❞ přiznala se May.

❝Jasné. Ale tvé jméno ještě neznám,❞ řekl a tentokrát ji hluboce pohlédl do očí.❞

❝Jsem May,❞ představila se.

❝Mike Schmidt,❞ nastavil se Mike celým tělem naproti ní a podal jí ruku. ❝Je mi ctí.❞

❝May Michinsonová. Nápodobně,❞ opětovala mu May gesto a rukama si zatřásli. ❝Takže vy jste pracoval v pizzerii ještě za stara? Jak vypadala?❞ vyzvídala May.

❝Klidně ti to povím až před ostatními, ať se nemusím tisíckrát opakovat,❞ navrhl Mike. A tenhle návrh nebyl nikterak vzdálený; Sammy a Jeremy už byli dostatečně blízko. Nedalo by se říct, že ❝na doslech❞, protože se jejich kroky ozývaly celou tichou ulicí, stejně tak i hlasy.

❝Zdravím,❞ přivítal je vřele Jeremy, když společně se Sammy došli na místo určení. ❝Takže ty bys měl být ten Mike Schmidt, pokud se nemýlím.❞

❝❝Ten❞ Mike Schmidt? To mi lichotí,❞ uznal Mike a podal Jeremymu ruku. ❝Těší mě.❞

❝I mě,❞ přikývl Jeremy a Mike se obrátil k Sammy.

❝A o tobě jsem taktéž už něco zaslechl. Sammy Michinsonová, pokud bych si mohl dovolit hádat,❞ pousmál se a podal ruku i jí. ❝Od jakého jména je ❝Sammy❞ zkratkou? Samantha?❞

❝Samuela,❞ prozradila mu Sammy své jméno.

❝Samuela Michinsonová. To zní pěkně,❞ usmál se a Sammy se začervenala. May si všimla, že se Jeremymu do tváře také nahrnulo trochu rudé barvy, ale jeho výraz a pomalu a křečovitě se svírající pěst napovídaly, že tohle nebude z nervozity, na rozdíl od Sammy.

❝Tak když už jsem tam, kde jste mě chtěli,❞ promluvil o něco hlasitěji ke všem třem, které okolo sebe měl, ❝mohl bych se dovědět, jaké tajemství tu střežíte?❞

❝…věř tomu, že nás budeš mít za blázny,❞ začala Sammy.

❝…alespoň dokud to neuvidíš na vlastní oči,❞ doplnila ji May.

❝Vážně si myslíte, že jsem si v bývalý pizzerii nezažil dost na to, abych dokázal uvěřit i těm nejšílenějším věcem? V týhle pizzerii je možný všechno,❞ uchechtl se Mike.

❝Jo… tak to jsem si předtím říkal taky,❞ zakroutil Jeremy hlavou.

❝V tom případě, co kdybychom teda šli, ať to na vlastní oči vidím co nejdříve?❞ navrhl.

❝To zní jako dobrý nápad,❞ přikývla Sammy.

A tak tedy Jeremy odemkl pizzerii a čtveřice lidí vešla dovnitř.

« Předchozí díl || Další díl »

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!