Články

Forever With Us | Kapitola 21.

Právě čtete vícedílnou fanfikci Forever With Us, která má zaměření Five Nights at Freddy’s. V příběhu jsou uplatněny některé teorie, které ne všichni mohou podporovat, a byla bych ráda, kdybyste to respektovali.
Zajímáte-li se o hru samotnou, prosím, nechte se odkázat na štítek Five Nights at Freddy’s články.
Chcete-li si přečíst více článků o Five Nights at Freddy’s, společně s dalšími fanfikcemi, přejděte na štítek Five Nights at Freddy’s.
Pro všechny díly této fanfikce otevřete štítek Forever With Us.

 

Five Nights at Freddys Forever With Us serie nautileen creepypasta česky darktown.cz
Five Nights at Freddy’s Fanfikce | Forever With Us | autorka: Nautileen | DarkTown.cz

« Předchozí díl || Další díl »

21. Kapitola – Forever With Us

❝Je tu ticho,❞ řekl Mike, když se za nimi zavřely dveře.

❝To ti tak jenom přijde,❞ podotkla May. ❝Pojď za námi, ticho tu vážně není.❞

A tak Mike následoval trojici, která jej vedla k Show Stage, kterou si za denního světla jen zdálky prohlédl. Roboti stáli na svých místech, to Mike kontroloval jako první, když do místnosti došli. Avšak uprostřed místnosti stáli a seděli jiné věci. Působili jako lidští animatronici, jako lidé, kteří se za roboty přestrojili a chodíc po městě dělají pizzerii reklamu. Avšak Freddy Fazbear’s Pizza nikdy nikoho takového nezaměstnával.

Mike je v rychlosti ani nespočítal. Bylo jich několik, ale určitě ne všichni. Měl pocit, že tam něco chybí, ale zmatení ze spousty nových robotů, které sotva rozpoznával, jej vyvádělo z míry, že nějaké chybějící ani nevnímal.

May k nim bez rozvahy došla a vítala je, což jí oni opětovali, a zrovna to samé se Sammy i Jeremym. Ale co Mike postřehl bylo to, že se nikdo nikoho nedotkl.

Do kruhu světla vstoupil Mike Schmidt, dosud stojící opodál a jen sledující dění před ním, tudíž jej nyní mohli vidět naprosto všichni. Teď teprve bylo ticho, o kterém Mike předtím mluvil. Rozhovor ustal. Všechny pohledy se upřely na jeho tvář. Všechny ty pohledy, které začal zaplňovat strach a nenávist.

❝Mike Schmidt?❞

Tato kousavá otázka, pronesená nedůvěřivým, snad až zlým tónem, se ozvala zpoza jeho zad, a byla tak náhlá, že se Mike skoro až polekal.

❝Mike Schmidt? Vážně? Po tom všem?❞

S hlavou nevěřícně nakloněnou na stranu jej obešel rudovlasý muž v dlouhém kabátě a poněkud pirátském oblečení – navíc uši na jeho hlavě, hák místo ruky a páska přes jedno oko stoprocentně napovídaly, že tohle  je Foxy, pirát vládnoucí tehdejšímu Pirate’s Cove.

❝Rád s tebou konečně mluvím, Foxy,❞ odvětil mu Mike.

Tady něco nehraje, pomyslela si May. Že by o tomhle všem skutečně Mike věděl? Proč se k nim chová naprosto jinak, než my ostatní? Proč s nimi mluví… jako kdyby čekal na příležitost si s nimi promluvit? A proč se vůči němu staví tak defensivně, když o něm mluvili v dobrém?

❝No to já taky,❞ odpověděl mu Foxy úsečně. ❝Nechtěl bys mi něco vysvětlit?❞

❝Nechtěl bys to probírat mimo všechny tyhle lidi?❞ odpověděl mu na otázku otázkou.

❝Nechtěl by ses před nima pochlubit?❞ syčel Foxy a napětí mezi nimi se stupňovalo.

❝Tak dost!❞ ozvalo se od Chicy, u které by si díky jejímu malému vzrůstu nikdo ani neřekl, že by ze sebe dokázala dostat tak hlasitý výkřik. ❝Nemohli byste se – prosím – hned ze začátku přestat hádat?❞

❝Snad se nestavíš na jeho stranu!❞ obvinil ji Foxy.

❝Vůbec ne, to se neboj,❞ odpověděla ledově s mrazivým pohledem upřeným na Mikovi, ❝ale taky nechci, abyste se tu hned od první chvíle snažili navzájem sežrat.❞

Někdo z kroužku po té poznámce tlumeně vyprskl smíchy.

❝Beztak pochybuju, že se tu dnes po tomhle budeme bavit normálně,❞ poznamenal Mangle. V tu chvíli si do kroužku přisedla May a pokusila se trochu pozornosti převrátit na sebe.

❝Jak se tu jinak daří, jak probíhal den? Co jste doposud dělali?❞ zajímala se. Od některých si vysloužila pohledy, které naznačovaly, že se její otázky příliš nehodí, ale sdílný Toy Bonnie ji svou komunikativností a snahou udržet dobrou náladu nezklamal. Ještě dřív, než se rozpovídal, si k nim přisedla i Sammy, a Jeremy, aby nestál opodál, se k nim taktéž zapojil.

Mike chvíli stál na místě se snahou přijít o veškerou pozornost, která mu byla věnovaná, avšak vedle něj stojící Foxy mu v tom podstatně bránil. Ostatní se sice úspěšně pokusili věnovat pozornost May, ale Foxy se zaměřil čistě na Mika a nedal mu pokoj, stále stál v jeho blízkosti.

❝Uvědomuješ si,❞ začal Foxy tónem, ze kterého bylo znát, jak obrovské množství vzteku se snaží potlačit – jeho hlas stoupal a klesal nepřirozeněji, než obvykle, chvílemi vyjel tak vysoko, jak mluvívají šílenci, ❝že si tady zasloužíš zemřít a že tě všichni chceme vidět trpět?❞

❝Jak jsem mohl vědět, že tu z vás budou racionálně přemýšlející lidé?❞ vnesl mu Mike poznámku se stále klidným hlasem.

❝Zrovna ty, Schmidte. Zrovna ty si myslíš, že můžeš přijít do Freddy Fazbear’s a neočekávat smrt? Zrovna ty?❞

upíral na něj Foxy své zlatavé oči, doširoka rozevřené s kapkou strachu, hněvu a touze po sladké odplatě.

❝Nevím, co máš proti nočním hlídačům, ale všiml jsem si, že třeba Jeremy ti nikterak nevadí,❞ poznamenal Mike. ❝Teda kromě toho, že se ho během jeho práce pokoušíš zabít.❞

❝Sám přeci víš,❞ řekl Foxy a musel se oklepat vztekem, ❝že mezi ním a tebou je jeden podstatný rozdíl.❞

❝Jiná pizzerie?❞

❝…Miku, vždyť tys nás zabil!❞

❝A udělal bych to i podruhé,❞ promluvil Mike bez rozvážnosti, tlumeným a nebezpečně znějícím hlasem, a jeho slova následovala hned poté, co Foxy dopověděl svoje.

Hlas byl nyní dostatečně slyšet na to, aby se May zarazila v půlce věty, jelikož Foxyho i Mikovým slovům plně rozuměla, a s hrůzou a nechápavým výrazem v očích zároveň hleděla na Mika.

« Předchozí díl || Další díl »

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!