Články

Forever With Us | Kapitola 22.

Právě čtete vícedílnou fanfikci Forever With Us, která má zaměření Five Nights at Freddy’s. V příběhu jsou uplatněny některé teorie, které ne všichni mohou podporovat, a byla bych ráda, kdybyste to respektovali.
Zajímáte-li se o hru samotnou, prosím, nechte se odkázat na štítek Five Nights at Freddy’s články.
Chcete-li si přečíst více článků o Five Nights at Freddy’s, společně s dalšími fanfikcemi, přejděte na štítek Five Nights at Freddy’s.
Pro všechny díly této fanfikce otevřete štítek Forever With Us.

 

Five Nights at Freddys Forever With Us serie nautileen creepypasta česky darktown.cz
Five Nights at Freddy’s Fanfikce | Forever With Us | autorka: Nautileen | DarkTown.cz

« Předchozí díl || Další díl »

22. Kapitola – Forever With Us

Foxy se konečně pořádně rozohnil a napřáhl se, aby mohl Mikovi uštědřit ránu pěstí po tváři. Mike se pokusil úder vyblokovat svou rukou, ale v momentě, kdy se jejich Foxy se konečně pořádně rozohnil a napřáhl se, aby mohl Mikovi uštědřit ránu pěstí po tváři. Mike se pokusil úder vyblokovat svou rukou, ale v momentě, kdy se jejich ruce měly dotknout, nepocítil Mike kromě slabého vánku nic.

Když znovu pohlédl do Foxyho očí, spatřil v nich už pouze strach. Ale strach z čeho? Z neúspěchu? Z Mika samotného? Kdo to mohl vědět?

❝Ne!❞ křičela Chica, když viděla, jak se Foxy napřahuje k dalšímu úderu, ale její varovný hlas nebyl ničemu platný. Foxy znovu zaútočil, a jeho úder znovu Mika nijak nepoškodil. A zase. A zase. A zase.

***

❝Miku, co to mělo znamenat?❞ zeptala se ho May, když mířili do kanceláře.

❝Co přesně? Stalo se dost věcí,❞ podotkl Mike.

❝Tys… někoho zabil?❞ položila opatrně otázku. Mike mlčel.

❝Prosím… co to má znamenat?❞

Náhle se zpoza stínů ozval tichý smích Golden Freddyho, který May s jistotou rozpoznala. Ohlédla se za sebe a od místa, ze kterého vycházel, jej spatřila stát, opřeného o zeď. May se zastavila, a pomalu přešla za ním.

❝Myslíš si, že ti něco řekne?❞ zeptal se.

❝Já…❞

❝Myslím, že je čas na lekci dějepisu, May,❞ navrhl Golden Freddy. ❝Kdysi byla pizzerie úplně normální a klidná. Roboti nebyli nikterak problémoví, dalo se s nimi dobře vycházet a nebylo nutno shánět nočního hlídače, který tam ale přes to raději fungoval. Dokážeš si představit, co se muselo stát, aby to všechno skončilo? Aby se to všechno změnilo k tomu, co máme teď?❞

❝Nedokážu si představit nic… leda že by je někdo přeprogramoval…❞ zakroutila May hlavou.

❝To by se už dávno zjistilo a napravilo. Ne, nemohlo to být takhle. Na to, aby to nešlo žádným lidem známým způsobem zvrátit, byla potřebná paranormální aktivita.❞

❝Paranormální…?❞ May sice začínala chápat, ale beztak byla krapet zmatená.

❝Přišel sem člověk, který se rozhodl zabít několik děcek. Sériový vrah. Byl to tehdejší noční hlídač, který následně, po všech svých vraždách, dal výpověď. Duše dětí se spojily s animatroniky a v dobu, kdy se jim stalo veškeré to neštěstí, v tu samou dobu, kdy se mohli setkat s tím, kdo je zabil, a pomstít se.

Takhle to zůstalo i nadále. Zanedlouho se noční hlídač vrátil zpět na svou pozici, když zjistil, že jeho následovník zemřel – on sám vše přežil a po jeho práci se pizzerie začala rekonstruovat.

Tím vrahem byl Mike Schmidt,❞ dopověděl a odmlčel se.

❝Mike… Mike vás všechny zabil?❞ divila se May.

❝Měli byste si na něj dát pozor,❞ poznamenal Golden Freddy, ❝řekněme, že jistě bude krapet nevyzpytatelný.❞

❝Počkej počkej počkej počkej. Chápu, že když vás zabil, rozhodli jste se po nočním hlídači jít a snažit se mu pomstít. Tudíž jste přes noc zabijácké bestie alergické na pohled na uniformu nočního hlídače. A zároveň přes den umíte být zlatíčka, která by neublížila ani mouše. Ale co je tohle mezi tím? Co má tohle znamenat?❞

Z tváře Golden Freddyho zmizel veškerý ten jeho úšklebek, místo toho sklopil oči a když se na May podíval znovu, byly plné vzpomínek a melancholie. ❝V době mezi zavíračkou pizzerie a začátkem šichty nočního hlídače jsme byli jen zajatí, vystrašení… a hledali jsme bezpečí mezi ostatními roboty. Zkus si na mě sáhnout,❞ vybídl ji.

May opatrně natáhla ruku, netušíc, co by se mohlo stát. Už jen Toy Freddy ze začátku zamítal, aby se ji Toy Bonnie dotkl, a kdo ví, čím to mohlo být. Proč ji k tomu Golden Freddy nyní vybízel?

May napřáhla dlaň a pomalu spouštěla a natahovala ruku směrem k němu. Už se ho téměř dotkla, když…

Nic.

Její ruka projela jeho rukou jako nahřátý nůž máslem. May nepocítila vůbec nic.

❝Takže to, co jsem viděla, když Foxy zaútočil na Mika…❞

❝Jsou z nás jen duše. Duše, přetvořené dlouhým časem stráveným v robotech. Časem jsme si stvořili vlastní vzhled a působením starých robotů jsme vyrostli, náš věk se prakticky vyrovnal s jejich. Jsme jen duše, které máte šanci vidět. Jen zbytky našich těl, jen projekce toho, kým jsme byli a mohli být.

Snažili jsme se to před vámi zakrýt, neukazovat se vám tak, abyste neměli strach, ale teď už není moc platné se schovávat; ne po tom všem s tím vrahem, který se sem dostal. A kromě tohohle ti povím ještě o něčem – pamatuješ na ten okamžik, o kterém ti Jeremy vyprávěl, žes vyprávěla něco, co sis nemohla vybavit?

Nebylas to ty. Stejně jako ten divný pocit, když přicházel Bonnie, a stejně jako další podivné věci, které sis nemohla vysvětlit. Víš, jsem tak trochu jiný robot, než všichni osta…❞ hleděl Golden Freddy usměvavě na své ruce a následně náhle zmizel, jako kdyby se rozplynul. May chvíli jen zírala do prázdna.

❝Haló?❞ Vyloženě toužila po tom, aby se dozvěděla něco víc, ale její volání zůstalo bez odpovědi. Víc už Golden Freddy neřekl. Ale na chodbě se začaly ozývat kroky.

***

Čelit útokům dnes bylo těžší, než si kdy Jeremy pamatoval. A jenom May znala skutečný důvod.

❝Myslím… že byste měli všichni něco vědět,❞ oznámila jim.  ❝Miku… hádám, že ty nic prozrazovat nebudeš. Ale dozvěděla jsem se, že…❞

Sammy, která Mika celou dobu podezíravě sledovala – už od té doby, co se ❝porval❞ s Foxym – teď málem zaječela hrůzou, když spatřila, že v Mikově ruce objevil nůž, namířený směrem k May.

❝Ale ty taky nebudeš prozrazovat nic,❞ řekl rázně ve snaze ji umlčet a ruku s nožem lehce pozvedl. May se už k němu otáčela, ale bylo pozdě na to, aby stihla zjistit, co se děje, a včas zareagovat. Nemohla být vůbec připravená.

Dej si pozor na toho, kdo přijde jako další.

« Předchozí díl || Další díl »

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!