ČlánkyCreepypasty

GPS Hra

Tipy a triky

GPS Hra

Už jste někdy slyšeli o GPS hře?

Než to začnete hledat na Googlu, nechte mě vám ušetřit trable – nic moc toho nenajdete. Ale pokud to není na internetu, musí to být fraška, ne? Můžete si věřit čemu chcete. Na čem ale záleží, je to, že jen málokdo ví o této legendě a ještě méně lidí se ji pokusilo hrát, nebo alespoň následovat pravidla až do konce. Jak jste již mohli uhádnout, jsem jeden z této hrstky lidí.

Ušetřím vás detailů o tom, jak jsem byl s touto hrou obeznámen. Je to dlouhá a vetšinou nezajímavá povídka, kterou si nechám na jindy. Prozradím vám ale vše, co jsem se během hry dozvěděl a naučil; všechno co potřebujete vědět, abyste zůstali v bezpečí, pokud si hru sami zahrajete. Vysvětlím vám později, proč vám to prozrazuji, ale zatím se držme tématu hraní.

Hra spočívá v psaní

zdánlivě náhodných sekvencí číslic a písmen do vyhledávacího baru jakéhokoliv GPS systému, nebo aplikace, a následování vygenerované trasy. Těmto sekvencím se říká „Master kód.“ Naneštěstí se stále mění, nikdy nezůstanou stejné déle než pár dnů. Má to co dočinění s otáčením Země a s její pozicí na orbitu kolem Slunce. K určení hodnot sekvence je zapotřebí spousta komplexních výpočtů. Proto máte na výběr dvě možnosti:

 • Kontaktujte „Pozorovatele“ (jsou dostupní skrze specifické darkweb obchody). Vyznají se v potřebných výpočtech a dají vám seznamy možných variací sekvencí, ale budete to mít skutečně drahé.
 • Kontaktujte MĚ. Nejsem Pozorovatel, ale hrál jsem hru tolikrát, že už vím co mám dělat. V kódech se už orientuju bez problému a nebudu po vás chtít ani korunu.

Jakmile se dostanete k sekvenci a oficiálně zahájíte svou výpravu, je důležité, abyste na ní ušli co nejdelší vzdálenost. Nehledě na to kolikrát zatočíte, nic zvláštního se během samotné cesty nestane. To je důvod, proč se mnoho nováčků začne nudit a vzdají to už v půli cesty, naštvaní z dlouhého ježdění náhodnými silnicemi. To hlavní je ale destinace, ne ta cesta. GPS Hra tě má dovést do skrytého městečka Battered Grove. V tom je celá podstata celé věci – průzkum neprozkoumaného teritoria; nalezení neexistujícího místa.

Přestože se cesta stále mění,

čas zůstává zhruba stejný. Mělo by to vždycky zabrat kolem pěti nebo šesti hodin, záleží na provozu. Doporučuji si hlídat tyto lokality, abyste si byli naprosto jistí, že jedete správně.

 • Hank’s Supernova Diner – restaurace která troufale tvrdí, že má otevřeno 25 hodin denně
 • HexWorks – butik specializující se na zastaralé kuriozity
 • Grovewood & Co. – obchod se suvenýry (bůhví proč jsem nemohl tuto budovu najít během mé poslední návštěvy)
 • Garrett’s Locker – místo pro death-metalové konzerty
 • The Grovewood Inn – hotel s duchařskou minulostí (alespoň tak mi to bylo řečeno)

Jistěže by bylo vzrušující toto místo prozkoumat, ale nesmíte se nechat tak snadno obalamutit. Síly přesahující vaše chápání pracují v pozadí dění a nabízí vám pohled do světa, v němž nemáte co dělat. Jeden špatný krok může roztrhat tento výjev, naruší rovnováhu mezi světy a pošle vás do nepochopitelného voidu neexistence, z něhož se už praděpodobně nikdy nedostanete zpět. Možná zním až moc dramaticky, ale opravdu je to takhle vážné.

Naléhám na váš pud sebezáchovy,

dodržte následující pokyny a vyhněte se tak nenapravitelné škodě jak na sobě, tak na realitě jak ji známe:

 • NEVYSTUPUJTE z auta, když projíždíte městem. Vaše přítomnost opravdu podráždí obyvatele a nejbližší se vám pokusí vymlátit mozek z hlavy opravdu brutální silou. Když pronásledují outsidera, jako jste vy, vykazují známky abnormální síly, pohyblivosti a odolnosti. Jakmile si budou jistí, že jste mrtví, budou znovu pokračovat ve svých věcech, jako kdyby se vůbec nic nestalo.
 • NEPOŘIZUJTE fotografie, ani videozáznamy města. Nedělejte si ani selfíčko v autě. Pokud máte auto-kameru, zahoďte ji. Nesmí existovat naprosto žádný důkaz vaší návštěvy. Pokud to poděláte, něco se vám stane. Ne hned, může to přijít až za dva dny, nebo klidně i týden po vaší výpravě, ale nebojte, stane se to. Hráč GPS hry, Tom, udělal tu chybu, že si na svůj mobil natočil krátké video, jak projíždí městem. Pro své soukromé účely. Mohu pouze hádat, že někdo nebo něco jej uneslo a vzalo si s sebou i to video. Vždycky jsme udržovali kontakt a alespoň jednou za měsíc prodiskutovali naše nové objevy. Už jsou to dva roky co jsem s ním naposledy mluvil. 
 • Když už mluvíme o telefonech, něco k elektronice. Každý na našich přístrojích lpíme každý jeden den, ale tohle je místo, kde byste se tomu měli vyvarovat. Nedůvěřujte ani jednomu ze svých zařízení. Kupříkladu, vaše navigace vás povede dál i když už budete ve městě a bude vás vodit v kruzích, dokud vám nedojde benzín. A to je váš konec.
 • Pokud z Battered Grove někomu zavoláte, můžete si být na 100% jistí, že vám to dotyčný zvedne – jen to nebude úplně on. Jejich hlas bude znít jako váš reálný známý, ale nenechte se oklamat. Je to jen další trik, který vás má zaživa zdeptat. Pokud si budete volat dál, osoba na druhém konci začne hysterčit. Bude říkat to, co byste od ní nečekali a její slova vás raní. Nakonec vás nějak přesvědčí, abyste vystoupili z vozu a všichni víme, co se pak stane.
 • Město se UČÍ. Pokaždé když jej navštívíte, na vás hodí něco nového, doufaje že vystoupíte z auta už kvůli jednomu důvodu nebo druhému. Myslel jsem, že už jsem viděl všechno, ale při mém posledním „hraní“ jsem na telefon dostal oznámení o únosu dítěte. Poznávací značka vozidla únosců se shodovala s SPZ-kou na náklaďáku přede mnou a já zřetelně viděl, že na sedadle sedí malá holčička a kouká z okýnka. Podívala se přímo na mě, z očí jí tekly proudy slz, žadonila o záchranu. Jel jsem za náklaďákem dobrých deset mil, než jsem znovu získal rozum a odjel. Je dobré si mezi návštěvami dělat co nejdelší pauzy; čím častěji zavítáte, tím těžší je dostat se ven. Město nesnáší opakující se návštěvníky.
 • A jo, ta KNIHA. Nestane se to vždycky, ale když už, mějte se na pozoru. Kniha jménem Taktiky pro spánek: Cvičení pro klidnou mysl se může objevit ve vašem autě. Může být v přihrádce spolujezdce, na zemi u pedálů, může být zastrčena i do mezery mezi kapotou a čelním sklem. Většinou se ale objeví na sedadle spolujezdce. Ať už se zjeví kdekoliv, nenechte ji, aby vám odvedla pozornost. Budete pociťovat zvláštní nutkání zastavit a podívat se, co se v té knize píše. NEČTĚTE TU KNIHU! Pokud tak učiníte, budete upoutáni jejím obsahem a propadnete jejímu kouzlu. Jak se budete prokousávat knihou, budete stále více vyčerpaní, až se to bude blížit kolapsu. Nebo jen opravdu hlubokému temnému spánku. V závislosti na tom, kde jste v knize skončili, zůstanete buď nedefinovaně dlouho spát, nebo opustíte své tělo. V nejhorším případě bude vaše astrální forma bloudit v Battered Grove bez naděje na komunikaci s vnějším světem, nebo návratu do vašeho fyzického těla.

(Přestože se to stalo jen výjimečně pokud je tou knihou Trans-osobní přenos: Příručka k neznámému vědomí, OTOČTE TO! Musíte hned vypadnout. Věřte mi.)

Takže, proč vám tohle všechno teď říkám?

No, jsem tady. Právě teď. Uvězněný v Battered Grove.

Snažil jsem se normálně odjet, ale město je prohnanější. Cesty, které původně vedly domů, přestavěly samy sebe, takže všechny vedou zpět na tohle Bohem-zapomenuté místo. Pamatujete jak jsem mluvil o pauzách mezi návštěvami? No tak, byl jsem namyšlený. Z několika návštěv za rok se stalo šest/sedm, nakonec jsem sem jezdil každý měsíc. Je to závislost, jedna na kterou mi chybí disciplína, abych ji zvládl. Oficiálně jsem na konci své cesty, sedím tu s prázdnou nádrží a čekám na nevyhnutelné.

Tohle je chvíle, kdy do příběhu vstupujete vy!

Odhalím vám poslední podobu Master kódu. Nevím, zdali je stále aktivní, ale je to moje jediná naděje. Prosím, pomozte mi, zapřísahám vás! I v moment, kdy toto píšu, jsem v nebezpečí. Město ví, že jsem uvězněný a dělá všechno pro to, aby mě dostalo. Každých pár minut mi volají neznámá čísla a dostávám reklamy na místní benzínky, které by měly být v „docházkové vzdálenosti od mé nynější lokace.“ Jsem chytrý a vím že se mě tu jen snaží obalamutit, ale taky vím, že to je jen otázkou času, než mě město přesvědčí, že bych mohl utéct, když opustím komfortní zónu svého vozidla.

Jelikož je město „zvláštní,“

nemohu si být jistý, zda tahle zpráva někomu dojde, minimálně nedojde tak jak zamýšlím. Kamkoliv tahle zpráva doputuje, musím doufat, že si ji přečte někdo, kdo dá GPS Hře šanci. Vezměte kamarády, udělejte si z toho výlet, užijte si to. Když během toho výletu najdete mě, tak jen dobře. I kdybyste mi nevěřili jediné slovo, co byste mohli ztratit?

Vemte si ten kód a běžte! Hned! Dochází mi čas…

(MASTER KÓD: P1NLNR4HRE2BI3ASETRGN2, BDE2AULEA1E62GI7TS4Y3E)

Autor: Christopher Maxim
FacebookRedditPodpoř/odměň autora
Zdroj: Creepypasta.com
Další Článek: The Toy Box Killer

Michtoranus

Ahoj, poutníku. Mé jméno je Michtoranus a budu tvou spásou. Má mysl nebere konce. Často a velmi rád v ní bloudím, což dává vzniknout mým příběhům, v nichž se odráží mé myšlenky a názory. Jestli mě chceš poznat, pojď a přečti si mou tvorbu. Už jako velmi mladý jsem psal a s postupem času jsem se zdokonalil. Možná, že i ty poznáš krásy psaní a nebudeš se jen bezcílně toulat internetem.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!