ČlánkyVideaZáhady

Nanožka a Ponožek – Sklepové Podnoží 1

Nanožka a Ponožek – Sklepové Podnoží

V tomto článku si rozebereme celý fenomén známý jako Nanožka a Ponožek na kanálu Sklepové podnoží. Jde údajně o pohádku z roku 1986 kdy v těchto letech vybouchla jaderná elektrárna Černobyl. Celá pohádka působí přesně tím dojmem jakoby byla z 80. let.

V celé pohádce jsou 2 postavy (Ruce v ponožkách). Nanožka – žena a Ponožek – muž. V pohádce mluví i o svém dítěti, které nazývají „povidlo“. V každém díle začíná být Ponožek agresivnější a agresivnější a to je poměrně znepokojující vzhledem k tomu, že de jedná o pohádku.

Nanožka a Ponožek bydlí v paneláku, ve kterém mají špínu a pavouky. Nanožka se nastěhuje k Ponožkovi a musí plnit jeho příkazy. Nechybí násilí, sexuální narážky nebo psychycké týrání. V pohádce se vždy na konci objevují citace, které pocházejí z biblické knihy „Zjevení svatého Jana“.

Seriál Nanožka a Ponožek se objevili i na ČSFD kde bylo údajně napsáno, že byli natočeny 3 série. Seriál tvoří videa vždy okolo 2-3 minut.  Na ČSFD se píše, že samotný seriál vznikl v Německu v roce 1986 pod originálním názvem Aufbeinche & Socker. Stránka na ČSFD je už bohužel neplatná: Zrušená stránka

Nanožka & Ponožek 1 – Vítej a lež (14.2.2017)

V prvních záběrech videa vidíme pohled na 2 paneláky a následně pohled na zeď s obrázkem ovce a stejnými dvěma paneláky jako v prvním obraze. Na obrazovce se objeví Ponožek a vypravěč nás uvede do děje, že Ponožek čeká nějakou návštěvu a komunikuje s diváky a ptá se „Kdo to klepe?“. Chvíli počká a a prozradí, že je to Nanožka a objeví se ve videu.

Ponožek vítá u sebe Nanožku a ta říká, že to vypadá krásně, že má ráda špínu a pavouky. Následně Ponožek ukazuje kde je levý a pravý roh a následně upozorňuje na lidi, kteří se dívají. Nanožka se ptá jestli „ti sledující“ mají také rohy. Následuje konec se zvláštním zvukem v pozadí. Na konci vidíme tento citát:

Tu jsem viděl, jak se z moře vynořila dravá šelma o deseti rozích a sedmi hlavách: na těch rozích deset královských korun a na hlavách jména urážející Boha                                                                      – Jan Zjevený

Nanožka & Ponožek 2 – Upevňování pout (14.4.2017)

Video opět začíná záběrem na 2 paneláky a vypravěčovým pokračováním příběhu. Ponožek ukazuje Nanožce její nové bydlení. Ukazuje, kde se vaří a v pozadí je nějaká směs z konzervy nad kterou létají mouchy. Ukazuje, kde se kouká a dále se na záběru zobrazí dveře a Ponožek nedokončí větu a na obrazovce se objeví německé slovíčko Das Tier což v nemčině znamená zvíře.

Dále se Nanožka ptá, kde bude spát a následuje záběr na starý sklepní kanál a normální ruka, která na něj ukazuje. Nanožka se nakonec zeptá: “ Proč se o mě tak staráš?“ a Ponožek odpoví „Upevňuju pouto“. Na konci je opět další verš:

A drak jí dal svou sílu i trůn i velikou moc.
– Jan Zjevený

SRDEČNÝ DEN MATEK (14.5.2017)

Zde nejde o klasický díl ale spíše o krátkou ukázku. V pozadí jsou opět stejné 2 paneláky akorát nyní jsou trochu rozbořené. Následně se záběr zaměřuje na ovci, které chybí kus vlny, má poraněné oko a krvácí jí noha. Na obrazovce se objeví citát:

Není špatných dětí bez špatných matek.

Pod tímto videem se také objevil jeden zajímavý komentář:

Lidi vy jste úplně slepý!!! Není to žádný úchyl, to video má mnohem hlubší význam než si myslíte!!! Na konci každého dílu je verš ,a každý ten verš je Zjevení Janovo, což je poslední kniha Nového zákonu z Bible. Tam se píše o konci světa. Když bude lid zkažený tak přijde konec světa.

A tohle video pojednává o zkaženosti lidí. A navíc tenhle seriál je z roku 1986 což je stejný rok co vybuchl Černobyl, Černobylská havárie je často nazývaná jako Pelyněk, ptáte se proč no, protože Pelyněk byla hvězda co měla započít Armagedon.

Tohle video je o tom jak jsou lidé zkažení a Černobyl měla být jen předehra k Armagedonu, no a Das Tier znamená zvíře neboli drak, a drak je v Zjevení Janově převtělený ďábel, který lidi navádí ke zlu, no a jak je na konci každé epizody jeden verš tak to je právě o tom drakovi, kterého ´musíme vlastní vůlí porazit. A navíc na konci každého verše je Jan Zjevený, takže tohle video je na 90% o Apokalipse a o zkaženosti lidstva.

Nanožka & Ponožek 3 – Za pravdou (5.7.2017)

Díl nyní začíná bez pohledů na paneláky ale s ponožkou, na které je číslo 3. Následně vypravěč vysvětluje, že Ponožek určuje řád domácnosti. Ponožek čte seznam, který drží nějaká další ruka, na které je gumová rukavice. Ponožek tedy čte seznam, na kterém je:

  • Vstává se v 8:00
  • V 8:15 se přinese snídaně do postele
  • 8:30 – 10:30 se uklízí
  • 10:30 – 11:55 se vaří
  • ve 12:00 se jí
  • Ve 12:30 – 19:48 se hraje
  • 19:50 – 20:15 se vaří večeře

V tom se Nanožka zeptá „A kdo to všechno dělá?“ Ponožek odpoví: „No přeci Nanožka!“ Ta se pak zeptá jestli dělá něco Ponožek. V tom se ozve „Tohle chceš pouštět dětem Viktore?“. V tom Nanožka říká, že odchází a začne zrnět obrazovka. Následně Ponožek křičí na Nanožku, že nikam nepůjde.

Následně jsou chvíli slyšet vzdálené hlady Ponožka, jakoby mlátil Nanožku. A křičí něco ve smyslu „Kazíš to“. Poté se zobrazí opět další citát:

Jedna z jejích hlav vypadala jako smrtelně raněná, ale ta rána se zahojila.
– Jan Zjevený

Toto by bylo mé shrnutí prvních 3 dílů Sklepového Podnoží – Nanožka a Ponožek. Můžete se těšit na další díl, ve kterém si rozebereme i další díly a spekulace ohledně této zvrácené pohádky.

Další část: Nanožka a Ponožek – Sklepové Podnoží 2

Vizor

Vítej. Jsem Vizor, starosta DarkTownu a padá na mě tíha starostí všech obyvatel DarkTownu. Zajímám se o záhady, creepypasty, zajímavosti ale především o děsivé příběhy podle skutečných událostí, protože nejděsivější je právě to reálné. Mám na svědomí založení městečka DarkTown ale i jiných projektů jako je ParaWeb.cz, CreepyShop.cz a spolupracuji na CreepyConu.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!