ČlánkyCreepypastyObrázky

NES Godzilla Creepypasta – Chapter 3: Trance

NES Godzilla Creepypasta
Chapter 3: Trance

Stále jsem byl z posledního zážitku v Pathosu trochu v šoku. Teď jsem se nacházel v Trance. Hudba tu byla divná… jak to popsat. Slyšeli jste hudbu z Videodrome? Tohle je tomu asi nejbližší.

Příšery tady… zatraceně. Byl tu Orga, který je až z filmu z roku 2000, a teď tu byl vidět, ve hře z roku 1988. Ano, naprosto normální. A pak tu byli Titanosaurus a Biolante. Takže tu NENÍ jediná možnost, že by hra byla skutečně z 1988.

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Lidi z Toho, výrobci, byli chytří, ale sakra ne tak, aby viděli až takhle dopředu. Jinak by nejspíš nikdy nedali Rolandovi Emmerichovi práva vytvořit film Godzilla.

Tahle verze musela být hacknutá nebo tak něco. Což otevíralo plno otázek: Kdo hack vytvořil? Kdy? Jak? A to nejdůležitější, proč? Proč?

Tahle otázka mě znepokojovala nejvíc

Možnost byla taky taková, že si ze mě tímhle způsobem udělal Billy srandu, což ale musím vyvrátit s tím, že Billy hackovat NEUMÍ, a taky, proč by to dělal?

A pokud by to udělal, tak by měl jiné nápady – třeba by nahradil obrázky monster jen hrubě namalovanými genitáliemi. Takhle smýšlející Billy by přece… neměl takové úžasné schopnosti měnit věci ve hrách s takovouhle elegancí – když se to vezme, fakt to bylo úžasně udělané – a potemnělý směr myšlení, jen tak pro sebe.

Ukecaný Billy by mi o tom řekl. Navíc, ještě jedna věc… je možné dát hacknutou hru do kazety? Na obrazovce upoutala moji pozornost další věc, otazník. Byl jsem zvědavý, co to udělá.

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Hádám, že tebe to taky trochu zajímá. Takže; ve hře jsou tzv. „Quiz Levels“, levely s kvízy, a jeden jsem tam právě měl. Když kvíz začneš, objeví se ti nějaká takováhle obrazovka:

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Nahoře je otázka, pod tím emotikon a pak možnosti „Yes“ a „No“. Emotikonu tam říkám „Face“ (jo, to je hoodně kreativní název), a beru to tak, že Face dává otázky.

Hudba, která hrála při kvízu

ve hře skutečně byla – je to hudba, která hraje, když použijete cheat Gh1d0ra a dostanete se tak do neexistujícího levelu. Face se zeptá na 12 Ano/Ne otázek a já mám možnost pohybovat Godzillou nebo jinou svou příšerkou na ta Ano/Ne tlačítka.

Když odpovíš, Face změní svůj výraz, asi na osm sekund. Pak se vrátí do „neutrálu“. Není tam limit nebo dobré/špatné odpovědi. Face nemá proti člověku žádný respekt a může se ptát na nepříjemné, osobní nebo znepokojující otázky (Ubližuješ rád lidem?) (Zabil/ublížil jsi někdy někomu?) (Byl jsi někdy obtěžován členem rodiny?)

Někdy se také ptá na naprosto zbytečné a nesmyslné otázky (Je Slunce horké?) nebo prostě bláznivé (Má tvůj pes rád prezidenta?) a občas se Face zeptá na otázku ohledně hry. Změny výrazů Face nemají na hru žádný efekt, nejspíš ukazují, co si výrobce hry myslí o tvých odpovědích.

Jeho reakce nedávají smysl a předpokládal jsem, že jsou náhodně generované

Otázky nikdy nesouvisí s předchozími, Face nikdy nemluví o stejné věci déle, než ve dvou otázkách. A někdy to vypadá, že se Face začíná ptát na něco důležitějšího, a pak hodí naprosto nesmyslnou otázku. K těm jeho výrazům. Jsou výrazy, kterým rozumím, a ty, kterým nerozumím.

První ty, kterým rozumím:

nes godzilla creepypasta darktown.cz

1) Neutrál, jeho základní výraz

2) Naštvaný (Když se pokusíš na Face zaútočit svou příšerou, zatváří se takhle, nic víc se pak nestane)

3) Smutný

4) Veselý

5) Nemocný

6) Maniacký (Face se tak zatváří, když tě trollí. Uvidíš, co myslím.)

7) Překvapený

8) Zamilovaný

9) Mrzutý

10) Zmatený

11) Ublížený

A tady jsou ty další:

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Dva z nich se mi zobrazily jen jednou (Číslo #1 a #12), a myslím, že to měly být vtipy od tvůrců. Otázky k nim byly „Máš rád zmrzlinu?“ a „Jsi tvrdý chlap?“

Měl jsem u sebe tužku a papír. Což se stávalo často, jelikož jsem zapomínal věci, a tak jsem si často něco psal. Tak jsem se rozhodl zapisovat si průběh kvízu. Jsem rád, že jsem to udělal.

Takže, tady jsou otázky, moje odpovědi a reakce Face.

Kvíz 1

1) Máš rád tuhle hru?

Odpověď: Ano, Reakce: Veselý

2) Bojíš se

Odpověď: Ano, Reakce: Překvapený

3) Je ti nad 18?

Odpověď: Ano, Reakce: Divný výraz #5

4) Mají ptáci zuby?

Odpověď: Ne, Reakce: Zamilovaný

5) Je arašídové máslo dobré?

Odpověď: Ne, Reakce: Nemocný

6) Otáčí se Měsíc?

Odpověď: Ano, Reakce: Divný výraz #11

7) Měl jsi práci?

Odpověď: Ano, Reakce: Zmatený

8) Máš rád ubližování lidem?

Odpověď: Ne, Reakce: Mrzutý

9) Je Slunce horké?

Odpověď: Ano, Reakce: Smutný

10) Máš rád psy?

Odpověď: Ano, Reakce: Veselý

11) Je prezident dobrý?

Odpověď: Ano, Reakce: Divný výraz #3

12) Má tvůj pes rád prezidenta?

Odpověď: Ne, Reakce: Naštvaný

Tak, test skončil a já pokračoval ve hře.

Kliknul jsem na level s tím zeleným kamenem. A…

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Wow. Možná ta hra byla vážně divná. Nebo jednomu designérovi přeskočilo. Vtipy stranou, takže překvapila mě dokonalá grafika levelu. A ty prázdné výrazy mě děsily, mimo jiné. Hudba tu byla hypnotická, nějaká indická.

Byly tu dva nové typy nepřátel: Levitující duch s chobotem a netopýr s koňskou hlavou na obličeji. Objevovali se náhodně, a jsem rád, že se mi povedlo oba je vyfotit.

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Po dohrání levelu jsem se rozhodl jít do ‚modrých hor‘, a překvapilo mě, co se tam stalo.

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Ne-Moguera se proti mě vyřítil a jedním útokem mi vzal něco z HP. Po asi dvou minutách jsem to porazil, ale zmátlo mě to, BossMonsters se NIKDY v normálním levelu neobjevují. Někdo tu zmařil pravidla hry.

Po těchto modrých horách jsem mohl bojovat s Varanem. Ne, spíš Ne-Varanem. Byl nahrazen touhle bizardní… věcí:

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Nejen že to kopalo, ale taky ze svého hrudníku vypouštělo rakety. Stále to nechápu.

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Tak či tak jsem je mohl ocasem Godzilly odrážel, a brzo Ne-Varan zemřel.

Další na řadě byl Hedorah. Ne-Hedorah.

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Tohle bylo podobné těm netopýrům, a bylo značně obtížné ho porazit. K tomu ještě mohl vykřiknout a přivolat si ty netopýry. Ano, je jich na screencapu jen pár. Tady dva. Ale vždycky jich přivolal tak deset. Proto to bylo sakra obtížné.

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Porazil jsem ho a šel do Green Temple, toho zeleného čehosi. Nemohl jsem tam ty netopýry najít, nejspíš po poražení Ne-Hedoraha zmizeli. Něco mi došlo, kdybych porazil všechny příšery tady, možná se tu objeví tamta červená maska. Můžu to zkusit, a tak jsem začal bojovat s Orgou. Spíš…

nes godzilla creepypasta darktown.cz

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Hra mi oznámila, že na místě Orgy není žádná příšera, a tak jsem si stoupnul před Orgu. Nakonec ano, fungovalo to a šel jsem do souboje.

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Souboj s Orgou mi odhalil další fakt: Tvůrce hacku musel být opravdu Godzilla-fan. Nejen proto, že jako monstrum vzal Orgu, ale taky kvůli tomu, že použil to, co se stalo v „Godzilla 2000“

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Základní útoky Orgy byly Punch a Heat Beam, jenže když se jeho HP přiblížilo k polovině, ukázal něco nového: Otevřel tlamu a pokusil se Godzillu spolknout. Tím si udělal další slabost: útočil jsem na něj zevnitř a tím ho rychle oslaboval.

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Souboj skončil a vrátil jsem se na mapu. Tam byla Red Mask, ta děsivá červená maska. Mimo jiné, přestala hrát hudba. Připravil jsem se na level, jak jsem dokázal, a začal ho hrát.

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Dostal jsem se do toho levelu, ve kterém jsem byl posledně. Ozval se výkřik a po chvíli tam přišla ta pavoučí příšera, která se rychle blížila ke Godzille. Ničila své překážky tak, že to otevřelo tlamu a polykalo je.

nes godzilla creepypasta darktown.cz

Bál jsem se toho, ale pokoušel jsem se mu teď utéct. Drtil jsem prsty tlačítka, když mi najednou moje srdce poskočilo. Utekl jsem tomu. Překvapeně jsem se koukal na display, podařilo se mi to.

„Tentokrát se ti to nepovedlo, idiote!“

zasmál jsem se a na oslavení udělal screencap.

Jenže když jsem tu větu řekl, předtím, než level skončil, udělala ta příšera něco, z čeho mi zmrzla krev v žilách.

Dívalo se to na mě.

nes godzilla creepypasta darktown.cz

A takhle se ke mě vrátila vlna teroru, už jsem se sakra nesmál.

Udělal jsem screencap názvu dalšího levelu a pak odešel do koupelny, kde jsem polil svůj obličej vodou. (A taky si došel na záchod, protože jsem to málem neudržel, když se na mě ta zatracená věc dívala).

nes godzilla creepypasta darktown.cz

< Previous part / Next part >

Rozcestník překladu: NES Godzilla Creepypasta.

Chcete-li překlad jakkoliv využít, je vaší povinností nejprve se dohodnout s překladatelem.

Překladatel: Nautileen
Autor všech dílů: CosbyDaf

Originál (EN): Nes Godzilla

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!