ČlánkyCreepypastyZáhady

The Idol of Zharka / Socha Zharky

The Idol of Zharka / Socha Zharky

Brzo v osmdesátých letech minulého století skončila tragicky epizoda „Antiques Roadshow“ s tím, že budova aukcí shořela a zabila každého uvnitř. Po spoustu let se nevědělo, kdo požár založil, ale díky kameře, která vše natáčela, mohli vyšetřovatelé nahlédnout do dění i několik sekund před požárem.

Byl už skoro konec epizody a znalec, James, měl ke stolu vyzvat pocuchaného, unaveně vypadajícího muže jménem David, který s sebou nesl podivnou bronzovou sošku jakéhosi monstra. Každý v místnosti se od ní očividně držel dál.

James se podíval na sošku a bylo na něm vidět trochu nerozity. Zeptal se Davida, jestli to není trochu mimo věc a jestli se to nehodí spíš do muzea. David však jeho dotaz ignoroval a vyzval Jamese, aby sošku posoudil.

James vysvětlil, že jde o sochu vyrobenou Tcalany, odvětví Mayské civilizace, která započala svou vlastní kulturu 2800 let před Kristem. Tcalané měli od Mayů odlišné náboženství, které archeologové nazvali „Zharkanismus“.

James suše objasnil, že Zharkanismus je monoteistické náboženství

ve kterém je stvořitelem Země a lidstva démonické zlé stvoření, Zharka. Tcalané věřili, že jen zlá bytost může stvořit svět: spolu se spoustou bolesti a utrpením. A vysvětlením dobra na zemi je to, kdy ono stvoření spalo. Z toho důvodu vytvářeli lidské oběti, aby tak mohli Zharku nechat v tom stálém spícím stavu.

James řekl, že by Davidův model mohla být modla Zharky, jeho vypodobení. Ve starodávných textech je totiž Zharka vyzobrazován s tváří podobné lebce, dvěma čelními rohy a ocasem. James podal návrh, že to prodá muzeu za více jak pět milionů dollarů.

David vypadal v pohodě a chystal se odejít, když si James ještě prohlédl sošku a řekl „Každopádně, věřím, že jste rád, že se téhle ošklivé věci zbavujete.“ David se najednou začal chvět a tiše řekl

„Neměl jste o tom takhle mluvit…“

Sálem se ozval křik všech přihlížejících tomu, jak James v tu ránu shořel na popel, oheň se lačně pak šířil dál a nic ho nezastavovalo. V ten okamžik někdo shodil kameru, která spadla na zem. Tohle byla poslední sledovatelná nahrávka kamery.

Prohledávání přineslo těla všech lidí, poničených a spálených. Z trosek vytáhli vše, co šlo. Spoustu ohořelých historických objektů…

Ale po sošce nikde ani stopy.

Chcete-li překlad jakkoliv využít, je vaší povinností nejprve se dohodnout s překladatelem.
Překladatel: Nautileen
Další Creepypasta: NES Godzilla Creepypasta – Chapter 1: Earth & Mars

Autor: CosbyDaf
Originál (EN): The Idol of Zharka

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!