ČlánkyExtrémní

Toxický Mstitel / Toxic Avenger

Toxický Mstitel (1984)
The Toxic Avenger

Komedie / Horor / Akční / Sci-Fi

Určitě se vám vybaví spousta komedií, které jsou sprosté, mnohdy i nechutné, a přitom tak vtipné, že se člověk smíchy neudrží. Já mám jednu, kterou doslova a do písmene miluji. A nyní se o ni s vámi podělím. Film Toxický Mstitel (1984), je tím nejpopulárnějším výtvorem americké distribuční společnosti Troma, která točí filmy už od začátku sedmdesátých let.

toxic avengest toxicky mstitel film horor darktown

Tato filmová společnost se vyznačuje výhradně tím, jak specifické má své filmy. Každý z nich se totiž řídí třemi pravidly, jaký musí být. Šílený, nechutný, vtipný. A to beze sporu splňují všechny filmy bravurně. Každopádně tento je na delší povídání.

Film se odehrává v městečku Tromaville, kde je situace příšerná

Všude je hromada chemického odpadu z továren, který se zde úmyslně odhazuje. Děj z počátku sleduje zdejší Fit Club, ve kterém řádí partička svalovitých mladíků se svými přítelkyněmi, kteří jezdí v noci opilí a přejíždějí lidi, což si následně fotí na Polaroid.

Ve stejném klubu pracuje jako uklízeč mentálně retardovaný Melvin, který nemá na dívky zrovna štěstí. Jednoho dne shodou zlých okolností zapříčiněných jeho rádoby přáteli spadne do chemického radioaktivního odpadu, který z něj udělá monstrum, kterým bude Toxický Mstitel.

Melvin přestane být retardovaný, bude vybaven nadpřirozenou silou a díky látce, která sídlí v jeho zmutovaném organismu a jmenuje se Tromaton, se při každém projevení jakéhokoliv zla spustí jeho výbušná část a Melvin začíná zachraňovat město od zlého starosty.

toxic avengest toxicky mstitel film horor darktown

Film je naprosto geniálním výtvorem, který nemá obdoby

Smíchy se člověk skoro neudrží a šílené je to dost na to, aby se to divákovi líbilo. Zároveň je film prošpikován perfektními ručně udělanými efekty a makeupem, ze kterých zůstává pusa otevřená, když si pomyslíte, že to vše bylo vytvořeno lidskou rukou.

Pokud vás film zaujal, bez váhání si ho můžete rovnou pustit v remasterované HD kvalitě. Jestli umíte dobře anglicky, otevřít popkorn a do toho!

Film na ČSFD (67%): Toxický Mstitel
Další Horor: Toxický Mstitel 2

Fulci

Zdravím. Jsem podle vrstevníků divný a podle společnosti dospělých lidí jedinečný a hloubavý, a podle mně jen "jiný". Vymezuji se z doby. Jsem přesvědčen o svém minarchismu a nosím neobvyklé oblečení. Co se týče tajemna, miluji staré italské "GORE" filmy, na které zde s oblibou udělám nějaké ty recenze.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!