ZáhadyČlánky

Angikuni Lake / Jezero Anjikuni

Angikuni Lake / Jezero Anjikuni

Následující příběh je legenda o velmi bizarním zmizení za záhadných okolností. Odehrává se u jezera Anjikuni v Nunavutu, což je stát na území Kanady. Pokud by jste se chtěli o tomto příběhu dozvědět více, tak je k nalezení na internetu a bude plně vysvětlen v následujících odstavcích. Co se doopravdy stalo závisí na vaší interpretaci.

Žijeme ve velmi moderním a rozumně myslícím světě.

Když si to tak vezmete, tak už tu vůbec není místo pro náboženství nebo příběhy o duších. Všechno má vědecké a logické vysvětlení. Je tu důvod proč do sebe věci v noci naráží. Dává to smysl tomu, jak vznikl vesmír. Nejsou tu žádné nesrovnalosti se selským rozumem. Cokoliv může být vysvětleno. Skoro cokoliv.

Protože pokud se nad tím zamyslíš ještě víc, tak jsou tu vždy věci, které žádná věda, náboženství, logika… prostě nic nedokáže vysvětlit. Existují anomálie. Věci, kterým nikdo nemůže přijít na kloub. Věci, o kterých můžeme pouze teoretizovat a přemýšlet nad nimi v našich představách.

Jezero Anjikuni je obyčejné Nunavutské jezero

Pokud máte dobré geografické schopnosti , tak víte, že Nunavut je celkem klidné a jednotvárné místo. Veškerý život, kultura, města a tak dále jsou v jižní Kanadě. Když však půjdete dále na sever, tak tam naleznete spíše divočinu, hory a vzácnou zvěř. A pak je tu Nunavut, který se nachází ještě víc na sever.

Stroze řečeno, není tam… není tam nic k vidění. Jenom tundra a led až kam oko dohlédne společně s arktickými ostrovy, které jsou už dávno zapomenuté jak v mapách, tak v hlavách lidí, kteří je studují. Je to jedno z posledních míst nedotknutých člověkem na světě. Jeho hlavním městem je Igaluit. Klidné město na stejně klidném ostrově.

Jednou věcí ohledně Nunavutu je

že na Severu žije vážně hodně málo lidí a to, že je posetý jezery. Vyzývám Vás k tomu, aby jste se podívali na satelitní mapu. Tato oblast je posetá malými modrými skvrnami, což jsou jezera s ledovou vodou, která po většinu roku mrzne a podporuje život malého množství rostlin během krátkého léta, které tam je. Anjikuni je jedním z nich.

Joe Laballe byl sběratelem kožešin v roce 1930. Sběr kožešin není nějak nesmírně fyzicky náročná práce, ale může být pěkně únavná pokud je člověk venku v pekelném mrazu. Labelle mrzl a potřeboval místo, kde by mohl zástat. Naštěstí byl poblíž jezera Anjikuni, kde v tu dobu podle jednoho novináře žila malá vesnice jedno kmene (Díky tomu, že byla krajina tak nedotčená, tak kmeny stavěly igloos nebo malé domky a říkali této neúrodné zemi domov.).

Labelle hledal místo kde zůstat

Asi měl trochu problém dorozumět se v tak malé vesnici kde nikdo nemluvil stejnou řečí ani nesdílel stejné zvyky a znalosti. Ale muselo to stačit.

To co Labelle viděl asi bude ta nejdivnější a most perplexing věc, kterou kdy viděl.

Labelle opravdu našel vesnici, jak napsal novinář. Když do ní přišel, tak si ihned všiml, že je něco špatně. Ve vesnici nebyl vůbec nikdo.

Poté co vešel do vesnice

ze sebe nemohl setřást ten děsivý pocit toho, že něco není v pořádku. Procházel vesnicí a to co viděl se dá popsat pouze jako nadpřirozené. Žádný vesničan, ani zvíře, vlastně nic živého tam nebylo. Všechny domy byly nedotknuté. Zanechané ve stavu, ve kterém byly už odjakživa.

Jehly zabodnuté do látek, vývar v hrnci se stále vařil. Cennosti byly stále na svých místech. Ani se nepohnuly. Všude byly nějaké věci a kožešinové kabáty, bez kterých by vesničané prostě nepřežili, byly pověšeny na věšácích. Labelle zpanikařil a zavolal Mountainmeny (Horské muže), kanadskou severskou policii.

Když Mountainmeni přijeli, tak viděli to samé co Labelle. Budovy, předměty, vše nedotknuté. Ležely roztroušené kolem domů a celé vesnice. Vypadalo to, jako kdyby všichni vesničané přestali dělat to co dělali a prostě jen tak odešli. Ale něco takového prostě není možné… Nebo ano?

Skupiny nacházely čím dál tím divnější věci

Když se dívaly po tělech, tak našly jenom sedm tažných psů, kteří zemřeli hladem a mrazem. Každý vesničan ví, že nemůže ani snít o tom, že by v té zimně přežil bez svých tažných psů. Také našly něco co nikdo, ani žádná věda, nedokáže vysvětlit.

Hroby. Vykopané. Těla v nich chyběla. Kolem každého z nich byly dokonalé kamenné kruhy. Nikdo neví co se doopravdy stalo vesničanům od jezera Anjikuni. Vypadá to jako záhada, avšak jak to vezmete vy, závisí už jen na Vás. Ale je tu přeci jenom jedna věc, která se dá s jistotou říct.

Některé věci prostě nemají logické vysvětlení. Řekněme, že jsou prostě zvláštnější, než věda samotná.

Zdroj: Angikuni Lake
Autor: Alexman37

Další Creepypasta: Volný čas sám se sebou / Some Free Time with Myself

Migdos

Zdravím! Moje jméno je Migdos a normálně působím na platformě jménem YouTube na kanále Project Masked. Mezi mé záliby patří práce s videem a zvukem, streaming a samozřejmě "TROCHA" explozí a plamenů. Na DT jsem díky Nautileen, takže pokud to tu jednou shoří na popel, tak víte, za kým jít...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!