ČlánkyCreepypasty

Black Noise – Creepypasta

Black Noise – Creepypasta

Během druhé světové války byla nacistickým Německem zajata více než polovina Evropy a každá ze zemí byla nějakým způsobem ovlivněna. Ale myslím, že je bezpečné, abyste o tomhle věděli.

No, tenkrát existovalo mnoho rádiových stanic, které byly vytvořeny právě za účelem šíření informací o válce, i když byli provozovatelé tvrdě potrestáni, když se na jejich aktivitu přišlo.

Jeden z mnoha a mnoha kanálů byl ,,Síochána i gCogadh,“ neboli ,,Mír ve válce“. Jednalo se o kanál vysílaný v jižních oblastech Irska. Po válce se Síochána i gCogadh rozhodli vyzkoušet a provozovat svůj vlastní televizní kanál, také změnili svůj název na ,,Peace in the World“.

Vysílali pořady v anglickém jazyce za jediným účelem, kterým bylo říkat, jak dobré místo je náš svět, že bychom neměli začínat války a podobné věci.

Asi po roce vysílání došly finanční prostředky, a tak byl kanál nahrazen jiným irským kanálem o vaření nebo něčím takovým. Dávalo to smysl, ale vysílali věci, které lidé už znali nebo se o ně zkrátka nezajímali.

V pozdní době 1970 dostala ITV nějaké pásky, zřejmě byly všechny ze show kanálu Peace in World. Měli skupinu editorů, kteří měli pásky prověřit, aby zjistili, zda neobsahuje nějaký zajímavý materiál pro dvouhodinový pořad, který se chystali vysílat. Třeba by jim to mohlo poskytnout informace o válce a o dopadu na lidstvo.

Editoři prohlédli pásky, ale většina z nich obsahovala jen epizody pro děti, které jim říkaly, jak mají být milé k ostatním a podobné kecy, které byste mohli čekat od stanice, co dělá jen kázání…

Po několika dnech, co sledovali neuvěřitelně nudné věci na nahrávkách, narazili na pásku, která měla v jednom jejím rohu díru a byla pokryta prachem. Bylo to divné, ostatní pásky se zdály být naprosto v perfektním stavu, zvláště když jsou staré téměř tři desetiletí, tak je jejich alternativa o to více udivující.

Když spustili pásku, všichni lehce nadskočili.

To, co uslyšeli, byl čirý šum a na obrazovce se ukázala pouze statika. Ignorovali to a mysleli si, že je to způsobeno poničením pásky, a tak přes to přešli. Další páska měla úplně stejný zvuk, jen na obrazovce bylo něco znatelného.

Byla to žena sedící na modré židli, obklopena dětmi četla knihu. Na nahrávce se nikdy neobjevil název, i když se na jiných páskách zobrazoval. Žena dětem v průběhu epizody přečetla dva příběhy za sebou.

První z nich bylo vyprávění, jak bylo dítě zlé a bylo za to potrestáno, druhý byl o poslušném dítěti, které bylo odměněno. Poté stručně mluvila s dětmi o tom, ,,co jsme se dnes naučili“.

,, …A pamatujte, abychom byli v bezpečí, musíme ve světě udržovat mír.“

Páska pracovala úplně normálně. Mohli byste rozeznat některá slova, kdybyste se dosti pozorně podívali na rozmazanou obrazovku a poslouchali. Zvuk byl tvořen šumem, který hraje v průběhu celé epizody.

Všechny ostatní pásky, které později prověřili, obsahovaly šum a měly díry ve stejných místech. Krom jedné konkrétní pásky… Po dalším prověření editoři zjistili, že to není šum, ale velmi zkreslená řeč.

Rozhodli se přehrát pásku v reverzní verzi a zjistit, co řeč znamenala.

Jeden z editorů vyběhl z místnosti. Další skoro spadl ze židle. Zvuková stopa byla… Nepopsatelná.

Znělo to jako nízký a děsivý zpěv, bylo to velmi šokující, neočekávali nic víc než pár slov. Během chvíle, kdy byl tento nízký statický zvuk slyšet, jej redaktoři popisovali jako ,,černý šum“. Na obrazovce nebyla žádná žena, žádné děti, žádné pozadí.

Jen modrá židle s knihou, která na ní ležela, když oba předměty olizoval plamen. Dva redaktoři, kteří v tu chvíli zůstali pozorně sedět a naslouchat, rozeznávali pár slov v gaelském jazyce. Jeden z nich po tomto zážitku opustil svou práci.

Ale ten druhý, který zůstal, poupravil zvuk a zjistil, že věta znamenala:

,,Nechť svět uhoří. Nechť mír zmizí. Nechť země zažije válku.“

Opakovalo se to znovu a znovu, dokud epizoda neskončila. Editor zničil pásky a vypověděl práci.

O několik let později byl přepaden a zbit neidentifikovaným pouličním gangem, který jej poté zapálil za strašlivého zpěvu: ,,Nechť svět uhoří, nechť svět uhoří, nechť svět uhoří…“

Original: Black Noise

Další Creepypasta: Cats / Kočky

Unnamed

Jsem malý nenápadný človíček se zatraceně nízkým sebevědomím, co miluje literaturu, anime a umění, věčně nevylézám ze svého pokoje a jen málokdy projevím nějaký zájem. Nesmím zapomenout na zmínku o až chorobné lenosti~ Překládání se věnuji kolem dvou až tří let, pokud píšu něco ze své hlavy, většinou to (podle mě) dopadá katastrofálně, proto se mnohem raději plně věnuji překladům.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!