CreepypastyČlánky

Držitel bohatství

Předmět 8. z 538

Držitel bohatství

V jakémkoliv městě, v jakékoliv zemi, jděte do jakéhokoliv ústavu pro duševně choré, či „domu na půl cesty“, do kterého se dokážete dostat. Až přijdete na recepci zeptejte se, zda můžete navštívit někoho, kdo si říká „Držitel bohatství.“ Recepční pozvedne jedno obočí, jako by si nebyl jistý, co vlastně chcete. Zeptejte se podruhé, recepční pokrčí rameny a odvede vás k nádhernému sídlu, které je naproti budově přes silnici. Ono sídlo tam nebylo, když jste započali svou výpravu, ale bude nejlepší, když se nebudete zbytečně zabývat jeho původem. Jeho majitel by vás nerad vyděsil.

Ve foyer za vstupními dveřmi naleznete veliké točité schodiště. Stěny budou pokryté krásnými obrazy a vedle schodů uvidíte velikou mramorovou sochu na podstavci. Pohled na podivné rysy sochy ve vás vyvolá představu opravdu děsivého monstra, které je jak mimozemské, tak zlé. Obdivujte ji jak chcete, ale nedotýkejte se jí. Pokud ovšem toto hladové monstrum nechcete probudit.

Jděte nahoru po schodech. Pokud se ničeho nedotknete, tak vám nic nehrozí. Nepanikařte. Na vrcholu schodiště budou malé, jednoduché dřevěné dveře. Otevřou se pouze pokud se nebojíte.

Následně byste měli spatřit muže se špičatou kozí bradkou a krátce střiženými nagelovanými vlasy, stojícího za velkým, pravděpodobně mahagonovým, stolem. Jeho oblek se bude zdát vyroben jak z lidského masa, tak Italského hedvábí. Bude k vám hovořit. A to velmi dlouho. Bude mluvit o tom jak neskutečně krásný je jeho dům a jak nádherná je socha jeho konkubíny vedle schodů o podlaží níže. Nepřerušujte ho a neodpovídejte na jakékoliv otázky, na které se zeptá. Až skončí seberte odvahu a sebevědomě se zeptejte „Mohu dostat svůj plat?“

Začne vám ve velkých detailech vysvětlovat hodnotu života. Promluví také o věcech horších než smrt a řekne vám co přesně očekává, že uděláte. Překrásný interiér místnosti náhle shnije a podlaha francouzského stylu se změní ve výkaly. I jeho vlastní vzhled se změní z elegantního na nepředstavitelně ohavný. Následně ze svého obleku vytáhne malou bankovku a podá vám ji.

Ona bankovka je předmět 8. z 538. Její Držitel počítá s tím, že ji utratíte.

Následující Předmět -}

{- Předchozí Předmět

Zdroj: Creepypasta wiki

Další Creepypasta: Nahrávka

Migdos

Zdravím! Moje jméno je Migdos a normálně působím na platformě jménem YouTube na kanále Project Masked. Mezi mé záliby patří práce s videem a zvukem, streaming a samozřejmě "TROCHA" explozí a plamenů. Na DT jsem díky Nautileen, takže pokud to tu jednou shoří na popel, tak víte, za kým jít...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!