CreepypastyČlánky

Držitel cesty

Předmět 7. z 538

Držitel cesty

V jakémkoliv městě, v jakékoliv zemi, jděte do jakéhokoliv ústavu pro duševně choré, či „domu na půl cesty“, do kterého se dokážete dostat. Až přijdete na recepci zeptejte se, zda můžete navštívit někoho, kdo si říká „Držitel cesty.“ Recepční se bude muset hodně snažit aby na tváři udržel lhostejný výraz a podá vám klíč, který, jak vám vysvětlí, patří ke dveřím od nepoužívaného skladu v budově. Kéž by to bylo tak jednoduché. Po nalezení a otevření těch správných dveří se ocitnete na široké, klikaté cestě zahalené v nekonečné nicotě, ze které občas vystoupí obrovské obrysy věcí, které je lepší nepopisovat.

Spadnete-li z oné cesty, vypadnete z reality. Hrůzostrašná věčnost nepředstavitelného utrpení čeká na každého kdo buď vkročí do nicoty jejich vlastní chybou, nebo je odtažen z cesty věčnými nestvůrami, které přebývají na okraji stvoření. Pokud se někdy během cestování touto nicotou budete cítit sledováni, tak máte největší šanci na přežití pokud okamžitě zmrznete na místě a zadržíte dech. Pokračujte v tom do té doby než vaše obecenstvo buď ztratí zájem, nebo se k vám přiblíží, aby vás mohlo odvést. Pokud se tak stane, tak klidně můžete křičet z plných plic, jelikož váš jekot dopadne na hluché uši.

Časem přijdete ke dveřím na konci cesty.

Po jejich otevření vstoupíte do malé, hlínou pokryté místnosti. O zadní stěnu této místnosti bude opřená velmi vyzáblá mrtvola. Co zbylo z její kůže bude už dávno zčernalé nekrózou. Nenajdete na ní nic jiného neobvyklého pokud se k ní nepřiblížíte a nezeptáte se na otázku: „Jak získaly své strážce?“

Pokud se zeptáte na uvedenou otázku, tak se „mrtvola“ začne hýbat. Během toho, co bude zvedat svou hlavu, z jejích očí počne vyzařovat slabá červená záře a následně vám pošeptá dlouhý a děsivý příběh o historii Držitelů. Bude vyprávět o bezbožných smlouvách a nepopsatelných zvěrstvech. Časem její příběh poví o všech formách zla známých člověku i Bohu (a pár dalších). Mimoto pokud se zeptáte na titul jakéhokoliv Držitele, tak vám poví o jejich minulosti a významu Předmětu, který chrání.

Tedy, skoro jakéhokoliv.

Víte, nikdy nebude detailně mluvit o sobě. To proto, že onen ghúl doufá, že se jeho návštěvník nezeptá na to, proč se zdá, že postrádá Předmět. Pravdou je, že onen předmět byl jaksi zapečetěn do lebky oné „mrtvoly“ a ono zlověstné záření z jejích očních důlků je vlastně zářící světlo Předmětu, který je uvězněn vevnitř.

Jedná se o Předmět 7. z 538. Jeho Držitel udělá všechno pro to, aby vás od něj udržel.

Následující Předmět -}

{- Předchozí Předmět

Zdroj: Creepypasta wiki

Další Creepypasta: V Plamenech

Migdos

Zdravím! Moje jméno je Migdos a normálně působím na platformě jménem YouTube na kanále Project Masked. Mezi mé záliby patří práce s videem a zvukem, streaming a samozřejmě "TROCHA" explozí a plamenů. Na DT jsem díky Nautileen, takže pokud to tu jednou shoří na popel, tak víte, za kým jít...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!