CreepypastyČlánky

Držitel opuštěných

Předmět 40. z 538

Držitel opuštěných

V jakémkoliv městě, v jakékoliv zemi, jděte do jakéhokoliv ústavu pro duševně choré, či domu na půl cesty, do kterého se dokážete dostat. Až přijdete na recepci, zeptejte se, zda můžete někoho, kdo si říká „Držitel opuštěných“. Recepční na vás vzhlédne s osamělostí v očích a chabě vám ukáže, abyste ji následovali. Provede vás bludištěm chodeb. Nedívejte se zpět a neustále zůstávejte za ní, jinak se v tomto bludišti již navždy ztratíte. Ukáže vám rozpadající se staré dveře. Pak zničehonic zmizí a nechá vás vašemu osudu. Jděte dál, nebo zůstaňte ztraceni navždy.

Po otevření dveří budete stát před bludištěm z pomalu skomírajících keřů. Věřte své intuici při navigování bludištěm, nebo riskujte, že se ztratíte, a budete již na věky bloudit. Pozorně poslouchejte. Každý krok, který uděláte, hlasitě zazní skrze nehybný vzduch. Přestane-li ten zvuk, zůstaňte stát a neopovažujte se pohnout. Pokud uslyšíte bzučení, zařvěte „Jdi zpět, nepotřebuji tvou pomoc!“

Pokud bzučení setrvá, utečte. Utíkejte jako o život. Vaše tělo, vaše mysl, vaše samotná duše bude ve velkém nebezpečí. Nezastavujte se bez ohledu na to co uvidíte či uslyšíte. Chytí-li vás, budete již navždy ohlodáváni ostrými tesáky každého problému, se kterým se lidstvo kdy setkalo. Utečete-li však, pak se můžete považovat za člověka požehnaného štěstím, kterého se dostalo jen málokomu.

Časem dojdete na konec.

Budete stát u zlaté brány. Jednou zaklepejte a ona se vám otevře. Pomalu vejděte na dvůr. Najdete tam krásného, takřka padesátiletého muže, který bezcílně bloudí. Zeptejte se ho na toto a nic jiného: „Kde byly všechny opuštěny?“ Pokud na vás ten muž zaútočí, považujte se za šťastné. Nikdy se nedožijete konce. Nestane-li se tak, ukáže vám to.

Ukáže vám každou skrytou prasklinu, každé sklepové doupě, každou mrtvolu, každého blázna, každé zlé místo, které tyto věci zkazily. Pravděpodobně zešílíte. Pokud ne, tak je vám opravdu souzeno tento úkol dokončit. Na konci této prezentace vás ten muž opustí. Místo něj naleznete mapu a rozbité hodinky. Ty hodinky vám ukazují, kolik času vám v tomhle závodě ještě zbývá. Pokud si je nenecháte, nebudete si pamatovat ten čas, který ukazují.

Ta mapa je Předmět 40. z 538. Můžete a nemusíte ji použít, ale ty znalosti utekly a vy už nejste jediní, kdo je má.

Následující Předmět -}

{- Předchozí Předmět

Zdroj: Creepypasta wiki

Další Creepypasta: Amnézie

Migdos

Zdravím! Moje jméno je Migdos a normálně působím na platformě jménem YouTube na kanále Project Masked. Mezi mé záliby patří práce s videem a zvukem, streaming a samozřejmě "TROCHA" explozí a plamenů. Na DT jsem díky Nautileen, takže pokud to tu jednou shoří na popel, tak víte, za kým jít...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!