ČlánkyCreepypastyExtrémníZáhady

The Strange Death Of Marry Reeser

The Strange Death Of Marry Reeser

To, co následuje níže, je skutečná událost ověřitelná vícero zdroji.

Dne 2. července 1951, přibližně v 8:00 v St. Petersburg, Florida, přišla bytná za paní Marry Reeser, aby jí donesla telegram a kávu, vtom ale zjistila, že kovová klika od dveří je na dotek horká. Po využití pomoci tesařů pracujících poblíž se jim podařilo dveře vylomit.

Uvnitř našli zpopelněné ostatky paní Marry Reeser. Valná většina z jejího těla byla jen popel, jediné zachovalé části byla její páteř a levá noha (ještě s pantoflí). Její lebka byla nalezena scvrklá téměř do velikosti čajového šálku.

Všechny rysy tváře byly odstraněny

Po kontaktování policie bylo zahájeno vyšetřování místním policejním náčelníkem J. R. Reichertem. Vyšetřování přineslo zjištění, že ačkoli bylo tělo Marry Reeser plně zpopelněno, zbytek místnosti byl do značné míry neovlivněn. Bylo roztaveno pouze několik spotřebičů a měkkých věcí v důsledku vysoké teploty.

Šuplík byl roztaven též, hodiny zastaveny na 2:26 AM. Policie byla bezradná. Nebylo možné věřit, že požár, který způsobil tolik škody na těle paní Reeser (teplota odhadnuta na 3000 stupňů Farenhaitovy stupnice), mohl zanechat zbytek domu, který měl opravdu mnoho místností, bez následků.

Během vyšetřování Reichert poslal ředitele FBI J. Edgara Hoovera, aby získal několik položek z místa činu, včetně skleněných úlomků nalezených v popelu, malé, ohořelé kusy zubů, některé koberce a pantofli. Hoover vyslal tým vyšetřovatelů FBI a fyzického antropologa Wiltona Krogmana jako oznámení prezidentu Harry S. Trumanovi.

Po týdnech vyšetřování FBI prohlásila, že Reeser zemřela na následek tzv. ,,knotového efektu“. Došli k závěru, že ačkoli byla žena uživatelem prášků na spaní, usnula v průběhu kouření a zapálila si tak její noční košili. Vyvozovali, že lidské tělo má dosti tuku a jiných hořlavých látek, aby následovalo vznícení, přesně jako knot svíčky.

To by tedy mohlo umožnit velké množství destrukce na jejím těle. Nicméně oba, Reichard i Krogman, nesouhlasili s uzavřením případu ze strany FBI. Krogman poznamenal:
,,Připadá mi velmi těžké uvěřit, že lidské tělo by doslova spalovalo samo sebe, že by vyhořelo, stejně jako knot svíčky v posledním zbytku roztaveného vosku[…]

Co se tedy stalo v noci z 1. července 1951 v St. Petersburgu na Floridě?

,,Možná se to nikdy nedovíme, ačkoli mně tento případ stále děsí,“ a jako reakci na scvrklou lebku napsal:

[…] Hlava není v ponechána vcelku v běžných případech při vznícení. Rozhodně se nescvrkne nebo se symetricky nezmenší. V přítomnosti tepla by mohla doslova explodovat na mnoho kusů. Nikdy jsem nepoznal žádnou výjimku tohoto pravidla.“

Konečný závěr uvedl:

„Nedokáži si představit takovéto zpopelnění bez následků na zbytku domu. Ve skutečnosti by měl vyhořet celý dům. […] Považuji to za nejúžasnější věc, kterou jsem kdy viděl.

Když jsem to zkoumal, krátké chloupky na krku se mi ježily neurčitým strachem. Kdybych žil ve středověku, mumlal bych si něco o černé magii.“ Krogman poté předložil myšlenku, že byla Reeser zavražděna poblíž krematorického zařízení, bez vysvětlení roztavených spotřebičů.

Možná se nikdy nedozvíme, kdo nebo co zapříčinilo vznícení Marry Reeser v jejím křesle 2. července 1951, v 2:26 a.m. Ať už věříte v nadpřirozenost nebo spontání lidského upalování, případ nám říká:

„Možná je pravda podivnější než fikce…“

Original: The Strange Death of Mary Reeser

Další článek: The Children Found A Flower

Unnamed

Jsem malý nenápadný človíček se zatraceně nízkým sebevědomím, co miluje literaturu, anime a umění, věčně nevylézám ze svého pokoje a jen málokdy projevím nějaký zájem. Nesmím zapomenout na zmínku o až chorobné lenosti~ Překládání se věnuji kolem dvou až tří let, pokud píšu něco ze své hlavy, většinou to (podle mě) dopadá katastrofálně, proto se mnohem raději plně věnuji překladům.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!