ČlánkyExtrémní

The Toy Box Killer

The Toy Box Killer
David Parker Ray

David Parker Ray – neboli zabiják z krabice na hračky – prý umučil a zabil přes padesát žen uvnitř jeho zvukotěsného přívěsu.

David Parker Ray (Getty Images)

19. března roku 1999 – dva a dvacetiletá Cynthia Vigil zrovna procházela přes parkoviště v Albuquerque v Novém Mexiku, když byla zadržena mužem, který tvrdil, že je tajný policista, a zavlekl ji do přívěsu svého auta. Měla být zatčena za nabízení sexuálních služeb.

,,Řekl mi, že jsem zatčena, a nasadil mi pouta,“ vypověděla Vigil.

Muž byl David Parker Ray a zavlekl Vigil do jeho zvukotěsného přívěsu, kterému přezdíval ,,krabice na hračky“.

Poté ji připoutal ke gynekologickému křeslu ve středu přívěsu a po dobu dalších tří dnů ji znásilňoval a mučil. Jeho přítelkyně jménem Cindy Hendy mu pomáhala.

Při jejím mučení používali biče, zdravotnické náčiní, elektrický proud a sexuální pomůcky. Než její muka započala, Ray jí pustil kazetu s důkladnou nahrávkou toho, co vše bude nucena podstoupit.

(YouTube)

Při nahrávce Ray vysvětloval,

že jej bude oslovovat jako na jejího ,,pána“, jeho přítelkyni jako ,,paní“ a nikdy nebude mluvit, pokud nebude tázána. Přímo jí vysvětlil, jakým způsobem ji znásilní a jak bude mučena.

,,Ten způsob, kterým mluvil… Měla jsem pocit, že to nebylo poprvé, co tohle dělá,“ řekla Vigil v posledním rozhovoru. ,,Bylo to, jako by věděl, co dělá. Řekl mi, že už nikdy neuvidím svou rodinu. Řekl mi, že mě zabije jako všechny ostatní.“

Třetího dne, kdy byl Ray v práci, Hendy při jejím odchodu omylem nechala klíče od pout na stole. Zrovna kousek od místa, kde byla Vigil připoutána.

Když Vigil zřela příležitost, vrhla se po klíčích a zprostila se pout. Hendy se ji snažila zastavit, ale když se přiblížila, Vigil jí zabodla do krku cepín.

Vyběhla nahá z přívěsu,

měla na sobě jen otrocký obojek a odemčené řetězy.

V zoufalství zaklepala na dveře mobilního domu, který stál poblíž. Majitel ji vzal k sobě a zavolal policii, která okamžitě zadržela Raye i Hendy.

(Jim Thompson/Journal)
Cynthia Vigil mluvící s reportéry (2011) o jejím mučení Davidem Parkerem Rayem v roce 1999.

David Parker Ray, než se z něj stal ,,zabiják z boxu na hračky“

David Parker Ray byl narozen roku 1939 v Belenu, Nové Mexiko. Krom faktu, že byl vychováván hlavně jeho dědečkem a pravidelně vídal svého otce, který ho mlátil, se o jeho dětství ví málo.

Jako dítě byl Ray šikanován svými vrstevníky za jeho plachost kolem dívek. Tyto nejistoty přiměly Raye k pití a užívání drog.

Sloužil v Americké armádě, kde si vysloužil čestné propuštění na konci jeho řazení. Ray se v jeho životě čtyřikrát oženil a rozvedl.

Uvádí se, že Ray započal jeho zabijácké hýření někdy mezi polovinou roku 1950 a vše se provalilo Vigiliným únikem.

Uvnitř ,,boxu na hračky“

Po zadržení Raye policie získala svolení k prohledání jeho domu a přívěsu. Jejich znepokojivý nález je zcela šokoval.

Rayův ,,Toy Box“ obsahoval gynekologické křeslo uprostřed přívěsu, nad kterým bylo na strop přimontováno zrcadlo, aby mohly oběti vidět tu hrůzu, která se jim děla.

Po zemi byly poházeny biče spolu s řetězy, kladkami, popruhy, svorkami, tyčemi na roztahování nohou, chirurgické nože i pily a nespočet sexuálních hraček.

Dokonce našli i dřevěné zařízení, které sloužilo k ohnutí a znehybnění oběti, zatímco ji Ray s jeho příteli znásilňovali.

(YouTube)
Věci nalezené v přívěsu.

Na stěnách byly diagramy

znázorňující různé metody a techniky pro způsobení co největší bolesti.

V přívěsu byla také nalezena videokazeta, na které byla nahrávka znásilnění a umučení vyděšené ženy Rayem a jeho přítelkyní.

S publicitou kolem zatčení Davida Parkera Raye a s ohledem na znepokojivé okolnosti jeho zločinu přišla jiná žena s podobným příběhem.

Angelica Montano byla Rayovou známostí, co byla po jejím příchodu k němu domů, aby si vypůjčila směs na koláč, zdrogována, znásilněna, mučena a následně ponechána u silnice uprostřed pouště.

Tam byla nalezena policií, ale na její případ nedošlo.

Ray často užíval drogy, které způsobily amnésii a ztrátu paměti obětí jako například pentothal sodný a fenobarbital, aby si oběti nemohly jasně vzpomenout, co se jim přihodilo.

S tímto sílícím případem a se dvěma oběťmi svědčícími o zločinech byla policie schopná začít vyslýchat Hendy, která pod nátlakem rychle podlehla a sdělila vše, co o vraždách věděla.

Její svědectví vedlo ke zjištění, že Rayovi v jeho únosech pomáhala jeho dcera, Glenda ,,Jesse“ Rayová, a přítel, Dennis Roy Yancy.

Glenda ,,Jesse“ Rayová, dcera a spolupachatelka Davida Parkera Raye.

Yancy přiznal, že měl svůj podíl na vraždě Marie Parkerové – ženy, která byla unesena, zdrogována a mučena Rayem a jeho dcerou po celé dny, než ji Yancy v roce 1997 uškrtil.

Únos Kelli Garrettové

Po zveřejnění některých detailů ohledně ženy ve videu byla oběť identifikována její ex-tchyní jako Kelli Garrettová, bývalá kamarádka Rayovy dcery.

24. července 1996 se Garrettová po hádce s jejím tehdejším manželem rozhodla strávit noc hraním kulečníku s Jesse v místním salónu.

Jesse Kelli nasypala prášky do piva, poté jí spolu s jejím otcem nasadili obojek s vodítkem a odvedli ji do přívěsu.

Ray ji poté znásilnil a mučil po celé dva dny, zatímco ji stále dopoval omamnými drogami. Po těchto dvou dnech jí prořízl hrdlo a vyhodil ji na kraji silnice.

Kelli jako zázrakem přežila, ale nikdo, ani policie, ani její manžel, jí nevěřili, co se stalo. Její manžel věřil, že ho tu noc podvedla, a ještě ten rok podal žádost o rozvod.

Vzhledem k efektu drog bylo vše, co Kelli měla, jen rozmazané útržky vzpomínek, ale jasně si vzpomínala, že ji znásilnil ,,zabiják z krabice na hračky“.

(YouTube)
Věci nalezené v přívěsu

Tyto drogy, stejně jako socioekonomické postavení mnoha z obětí, znesnadňovaly soudu přijetí jejich svědectví.

Kolik obětí padlo?

Při prohledávání přívěsu byla nalezena evidence o několika dalších vraždách, včetně deníků, které si Ray psal a kde detailně popisoval vraždy alespoň padesáti žen. I navzdory evidenci nebyly úřady schopny z nich vytvořit otevřené případy.

(YouTube)
Věci nalezené v přívěsu

I když Hendy a Yancy identifikovali oblasti,

kde se prý Ray zbavoval těl, policie v těchto místech nenašla žádné lidské ostatky.

Mnoho lidí věří, že sériovému vrahovi, který vložil tak ohromné úsilí do jeho hrozivé ,,krabice na hračky“ a zabil během let hýření tolik žen, by připadl pravděpodobně daleko větší počet obětí.

Mnoho neidentifikovaných osobních věcí a šperků nalezených v přívěsu také poukazuje na větší počet obětí.

,,Stále se objevují dobré stopy,“ řekl mluvčí FBI Frank Fisher v roce 2011.

,,Budeme se tímto případem stále zabývat, dokud budeme získávat tyto stopy a dokud expozice v tisku bude stále vyvolávat zájem o tento případ.“

Originální článek: allthatsinteresting.com
Další Článek: Jeffrey Dahmer

Unnamed

Jsem malý nenápadný človíček se zatraceně nízkým sebevědomím, co miluje literaturu, anime a umění, věčně nevylézám ze svého pokoje a jen málokdy projevím nějaký zájem. Nesmím zapomenout na zmínku o až chorobné lenosti~ Překládání se věnuji kolem dvou až tří let, pokud píšu něco ze své hlavy, většinou to (podle mě) dopadá katastrofálně, proto se mnohem raději plně věnuji překladům.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!