CreepypastyČlánky

Držitel klamu

Předmět 20. z 538

Držitel klamu

V jakémkoliv městě, v jakékoliv zemi, jděte do jakéhokoliv ústavu pro duševně choré, či domu na půl cesty, do kterého se dokážete dostat. Až přijdete na recepci, zeptejte se, zda můžete navštívit někoho, kdo si říká „Držitel klamu“. Recepční se na vás podívá s výrazem plným zděšení. Následně vás nadlidskou rychlostí napadne obuškem. Pokud vás první úder neomráčí, utečte z města, protože teď už vědí, po čem jdete.

Po probuzení se ocitnete na velkolepém nádvoří během hvězdné noci. Bude tam velké kamenné schodiště, které se bude zdát stoupat až do nebe samotného. Jděte po tomto schodišti, ale nikdy se neohlížejte za sebe. Uděláte-li to, tak se schody začnou bortit a vy se na věky propadnete do nicoty.

Po cestě nahoru,

která se bude zdát několik dní dlouhá, narazíte na odpočívadlo s výhledem na velký mramorový amfiteátr starořeckého stylu. Sejděte dolů do onoho amfiteátru. Na pódiu uprostřed na vás bude čekat starý muž v opalizujících róbách. Tento legendární starý muž bude přednášet, jako kdyby měl před sebou velký dav.

Vy ho však nesmíte poslouchat, jelikož nic z toho co říká není pravda. Pokud se necháte zlákat jeho charismatickým proslovem, tak si pomocí svého klamu podrobí vaši mysl a navěky se stanete jeho sluhou. Zareaguje pouze na jedinou otázku: „O jaké jediné pravdě můžete mluvit?“

Muž na vás shlédne z pódia s pohledem plným velkého smutku. Poté vám předá příběh, který otřese samotnými základy vaší duše. Poví vám však také jednu důležitou pravdu: číslo samotné není takové, jaké se zdá. Následně ukáže na východ z amfiteátru a bude pokračovat ve své přednášce. Rychle se od něj otočte, jelikož nyní budete schopni vidět legie hrůzných, zvrácených démonů sedících na sedadlech amfiteátru.

Nedívejte se na žádného z nich na déle než na moment, jinak vás rozsápou a přidají si vás do jejich sbírky duší. Dojděte k východu jak nejrychleji to jde. Na podstavci vedle schodů bude velký grimoár. Vezměte ho a vyjděte dveřmi ven. Ocitnete se v postranní uličce za institucí.

Ten grimoár, který svíráte, s jeho stránkami pevně svázanými a zamčenými velkým ocelovým visacím zámkem, je Předmět 20. z 538. Pokud si přejete vidět skrze klam a spojit je, musíte najít klíč.

Následující Předmět -}

{- Předchozí Předmět

Zdroj: Creepypasta wiki

Další Článek: Tanatofobie

Migdos

Zdravím! Moje jméno je Migdos a normálně působím na platformě jménem YouTube na kanále Project Masked. Mezi mé záliby patří práce s videem a zvukem, streaming a samozřejmě "TROCHA" explozí a plamenů. Na DT jsem díky Nautileen, takže pokud to tu jednou shoří na popel, tak víte, za kým jít...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!