CreepypastyČlánky

Držitel světla

Předmět 5. z 538

Držitel světla

V jakémkoliv městě, v jakékoliv zemi, jděte do jakéhokoliv ústavu pro duševně choré, či „domu na půl cesty“, do kterého se dokážete dostat. Až přijdete na recepci zeptejte se, zda můžete navštívit někoho, kdo si říká „Držitel světla.“ Budete odvedeni ke dveřím, za kterými najdete dlouhou, klikatou chodbu. Bude vám řečeno, abyste otevřeli oči. V oné chodbě bude úplná tma a bude tak úzká, že se budete moct jen hýbat dopředu a celou cestu ucítíte stěny.

Pokud se kdykoliv během vaší cesty chodbou rozsvítí světla, tak musíte okamžitě zavřít oči a rychle utéct zpět skrz dveře, kterými jste přišli. Pokud vaše oči zůstanou otevřené na déle než sekundu, tak to co uvidíte vás donutí si je instinktivně vyrvat.

Pokud světla zůstanou vypnutá dostatečně dlouho na to, abyste prošli celou chodbou, tak dorazíte ke dveřím. Uvidíte-li byť jen slabé světlo vycházet z mezery pod dveřmi, tak okamžitě utečte, jelikož to, co hledáte, tady není. Pokud zpod dveří žádné světlo nevychází, tak opatrně otočte klikou a vejděte.

V místnosti za dveřmi bude úplná tma až na slabé světlo vycházející ze svíčky veprostřed. Ono slabé světlo vám odhalí obrys do pláště zahalené postavy, která je nad svíčkou nahnutá. Muž pod tím pláštěm se bude zdát kompletně bez pohybu. Existuje pouze jedna otázka, na kterou vám odpoví: „Co nás před Nimi může ochránit?“ Řekněte cokoliv jiného a onen muž vám vyrve oči a pohltí duši. Následně si budete muset obléct jeho plášť a zůstat tam na věky místo něj.

Zeptáte-li se na výše uvedenou otázku,

tak ze svíčky vyjde pronikavý výkřik a v místnosti se rozsvítí několik světel, která odhalí obrazy nejvíce děsivých myšlenek, fantazií a vzpomínek všeho bytí napříč historií. Většina lidí pohled na tohle všechno nezvládne, takže se buď zblázní, nebo okamžitě zemřou. Pokud však toto všechno nějak přežijete, tak se zahalený muž pomalu postaví a položí vám své ruce na vaši hlavu. Budete nuceni koukat na jeho obličej.

Vypadá jako mladý muž, avšak místo očí už má pouze prázdné oční jamky. V tuto chvíli nesmíte uhnout pohledem, jinak v této místnosti budete uvězněni a navždy se ztratíte v čase. Otevře vám vaší pravou dlaň a vloží vám do ní malý, kulatý předmět. Od tohoto momentu neucítíte žádnou bolest (pokud ovšem nejste v procesu získávání dalšího Předmětu, jelikož bolest, kterou to způsobuje, je daleko od normální). Ty hrozivé obrazy, které jste tu viděli, se vám však navždy vypálí do paměti.

To oko, které budete po tomto všem držet ve své ruce, je Předmět 5. z 538. Probuzení již začalo. Nikdy se nesmí spojit.

Následující Předmět -}

{- Předchozí Předmět

Zdroj: Creepypasta wiki

Další Creepypasta: Zpověď

Migdos

Zdravím! Moje jméno je Migdos a normálně působím na platformě jménem YouTube na kanále Project Masked. Mezi mé záliby patří práce s videem a zvukem, streaming a samozřejmě "TROCHA" explozí a plamenů. Na DT jsem díky Nautileen, takže pokud to tu jednou shoří na popel, tak víte, za kým jít...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!