ČlánkyCreepypastyZáhady

Lavender Town: Záhada ❝Chybějících frekvencí❞

Lavender Town: Záhada ❝Chybějících frekvencí❞

I já jsem svého nejlepšího kamaráda poznal na základní škole. Oba jsme si jednou přinesli do školy své Gameboye a spolu na obědě hráli. A tehdy jsem si toho všiml, toho, co máme společné. Já měl Pokémon Blue version a Venusaura, on Red version a Charizarda.

Tak jsme se rozhodli navzájem bojovat, kdykoliv jsme dostali šanci, a stali se z nás velmi dobří přátelé. A jak pokračovaly roky, i my pokračovali ve hraní Pokémonů, i na vysoké škole. Přes všechny Pokémon generace a hry, které jsme hráli, nám to nikdy nepřišlo blbé.

Ale nakonec přeci jenom, na univerzitě jsme se každý vydali jiným směrem a už spolu ani tolik nemluvili. Měli jsme dost práce se zvládáním toho všeho. Je smutné, že to vypadá, že bychom už asi nebyli schopni nabýt stejného pevného přátelství, jako předtím. Ale v roce 2007, kdy vyšly Diamond a Pearl verze, zase jsme si začali užívat naše nadšení v Pokémonech.

Bojovali a mluvili jsme spolu přes WiFi, jen několik týdnů po vydání

Můj kamarád mi řekl, že má v plánu hrát zase jeho starou Red verzi. Mimo jiné, byly to cca 3 měsíce od vydání Diamond a Pearl, přesto už komunikace mezi mnou a ním zase klesala někam nízko. No, i tak, zajímalo mě, proč si chce zase zahrát tu starou, zaprášenou kazetu.

Dostalo se mi odpovědi ❝Nevím, možná najdu něco, co ještě nikdo neobjevil.❞ Drtivě jsem se snažil odporovat mu a přemluvit ho, ale navzdory mé neochotě hrát si s ním svou Blue version on prostě svou Red verzi hrál. A tehdy jsem s ním ztratil veškerý kontakt. Po třech týdnech jsem od jeho rodičů dostal telefonát.

Eeeh… Ano, když neměl nikdy nikde žádné problémy, tak… zemřel. Byl sám v pokoji, dokud k němu, bohužel pozdě, nepřišel jeho spolubydlící. Našel ho ležícího na zemi, bez života, a na uších měl svá oblíbená sluchátka. Zamířil jsem k němu co nejdřív, abych se alespoň mohl zúčastnit jeho pohřbu.

Jeho spolubydlící mi řekl, že se stal můj kamarád nedávno posedlým hudbou z Lavender Town. On… měl možnost stát se hudebním inženýrem, uměl hodně dobře pracovat s hudbou. Dokonce k tomu měl i vlohy, rozeznal naprosto dokonale hudbu, zatímco já jsem v tomhle selhával.

A když zase dosáhl Lavender Town, hudbu z něj si přesunul do počítače a začal s ní dělat experimenty. Pyšnil se tím, že našel něco vzácného v té hudbě, něco z nejstarší Green Version. Nemluvil o tom zas až tak moc, ale spolubydlícímu prozradil, že ❝Frekvence v téhle hudbě jsou jiné; splývají v naprosto unikátní stopě.

Jen tu něco chybí

Myslím, že by tam mělo být něco navíc, jenže to na Gameboyi nikdy nepracovalo. Hudba tam má… limitovanou velikost.❞ Mohl jsem se mu podívat do jeho laptopu, tak jsem hned otevřel ❝naposledy navštívené❞. Úplně nahoře byl soubor lavender.wav, a pak pár fotek.

Všechno jsem si to zkopíroval na svoji flashku. Z toho, že můj nejlepší přítel zemřel, jsem byl dlouho nešťastný, po několik týdnů jsem ignoroval onen zvukový soubor. Ale před několika týdny jsem se rozhodl, že bych to měl prozkoumat, abych vůbec věděl, co se stalo.

Deprimovaně z toho, co se stalo, jsem otevřel dialogový box zvukového souboru. Ne samotný soubor. A tam, mezi sekcí s metadaty, bylo napsáno ❝binaurální tóny, přidal jsem potřebné frekvence, vím, proč je hudba Lavender Town tak smutná, a znám část, která tam chyběla❞.

Ještě podivnější bylo to, když jsem se podíval na jeho výchozí zvukový program (stále bez poslouchání lavender.wav) a našel si tam, kolikrát soubor poslouchal. Jednou. Napsal ksem pak jednomu ze zvukových odborníků, který mi nakonec doporučil určitý program.

Řekl o něm, že program může velmi dobře analyzovat zvuk a že je to vše, co mi může dát.
Tady tohle video ukazuje nahrávku ze zmíněného software se zvukovým souborem. Dodnes jsem si nahrávku neposlechl, jsem stále deprimovaný tím, že můj nejlepší přítel, Anthony, kvůli tomu nejspíš zemřel.

Více o Syndromu Lavender Town najdete: Syndrom Lavender Town

Chcete-li překlad jakkoliv využít, je vaší povinností nejprve se dohodnout s překladatelem.

Originál: Lavender Town – Missing Frequencies Mystery

Další Creepypasta: Ruins of Alph – Obrázky a Podivnosti

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!