ČlánkyCreepypasty

Scarlet Harvest | pt. 3/16 | MLP Creepypasta

Twist netrvalo dlouho, než se dostala ke zbytkům divadelní budovy.

Pozorovala kusy rozestřeného dřeva, divadelních sedadel a ostatní kusy s melancholickým pocitem. Oheň a voda všechno zničili tak, že se spoustu věcí dalo jen těžko rozeznat, a hromada trosek ukrývala ostré hrany a další ne příliš bezpečné předměty. Twist si všimla, že vyšetřování zamezilo uklizení a odložilo ho na dýl, za což byla ráda, měla příležitost to tam prozkoumat. Nečekala totiž, že to tam v takovémhle stavu nechají až takhle dlouho.

Hodila pohled přes veškeré ty kusy dřeva a pak se s povzdechem pustila do práce. Nejdřív šla po špičkách okolo poničené budovy, váhala, jestli má podniknout cestu dovnitř do trosek, kde musí být teď plno nebezpečných věcí, a nakonec si uvědomila, že ani vlastně nemá co na výběr. I když pak pokračovala pomaličku a opatrně, každý bod prozkoušela, než na něj přenesla celou váhu.

Uběhla hodina a stále nenašla něco, co by ji zaujalo. Vzadu v její mysli se hromadily pochybnosti a její osamělé vyšetřování se zdálo víc a víc zbytečné.

„K ničemu to není,“ zamumlala pro sebe. „Poníci, mnohem lepší jak já, to tu jiftě už dávni všechno prohledali…“

Což byla docela pravda. Viděla vyšetřovatele, jak týden obývali tyhle ruiny za účelem něco najít, a vypadali, že vědí, co dělají. A když si pomyslela na tu sílu ve vodě, kterou Twilight Sparkle pustila na hořící divadlo, nemohla být překvapená, že nikdo nic nenašel. A tahle vlna musela jít i do Whitetail Woods, kde nic s takovouhle sílou…“

Počkat.

V tuhle chvíli ji udeřila myšlenka. Hodně poníků prohledávalo zničené místo, to byla pravda, ale kolik z nich následovalo cestu vody dál a dál? Náhlý příval vzrušení naplnil Twistino tělo a smetl úponky zoufalství, které se na ní zachycovaly. Vyběhla zpoza trosek, a i když se to zdálo nebezpečné, vyvázla bez úhony. Což byl docela zázrak.

Cestu, kudy si to voda razila, nebylo obtížné sledovat, jediné, co Twist dělala, bylo, že šla za zlámanými stromy, což bylo jednodušší, než facka. Sem tam se zastavila, aby zkontrolovala obzvlášť velké kusy trosek, které však žádný význam nemívaly. Dalo se to očekávat, někteří vyšetřovatelé tudy jít museli a všechno neobvyklé vzali. Ne, Twist tu nebyla, aby je porazila inteligencí, ale vytrvalostí.

Cesta zlámaného dřeva byla na sledování čím dál těžší k rozeznání. Kusy dřeva ležely dál a dál od sebe a zanedlouho trval nález dalšího kusu, který byl jako fáborek na cestě, třeba i několik minut. A když už se Twist blížila k lesu, neviděla žádné známky toho, co by po sobě zanechala voda. Deset minut prohledávala, ale nic. Vyšetřovatel, který by byl dostatečně chytrý na to, aby se dostal až sem, by to vzdal a vrátil se, ale Twist pokračovala, částečně díky své tvrdohlavosti a částečně jen pro to, že se prostě nechtěla vzdát. Až si bude úplně jistá, pak až se bude moct vrátit.

Vešla do lesa a zanedlouho byla její trpělivost odměněna. Mezi stromy tam ležel kus dřeva, velký kus dřeva, ne úplně stejný, jako všechny předchozí. Z pohledu se dalo rozpoznat, že je to prkno z podlahy.

A co zaujalo Twistinu pozornost, byla přítomnost něčeho, co vypadalo jako krev.

Twist hlasitě vykřikla a ucouvla, udivená tím, co právě objevila. Měla najít něco, díky čemuž by se jí ulevilo! Neměla objevit něco… takovéhohle! Jako jo, možná nějaký pony mohl vykápnout červenou barvu na tohle prkno, nemusela to být krev. A i kdyby jo, oheň mohl zničit strop, který na někoho spadl… O ničem tohle nevypovídalo!

Ale nevypadalo to jako cákanec rudé barvy, na to to mělo až moc neobvyklý tvar. Navíc ale, Twist nikdy nevěřila na náhody, dávala přednost „osudu“ – Předurčená láska, předpovězené štěstí… Ale teď osud očividně vypovídal o nějaké kriminální činnosti, a dával Twist do kopyt důkazy pro vyšetřování. Možné důkazy. Pořád si nebyla nějak jistá, nechtěla rozvířit hromadu paniky nad něčím, co by mohl být kus vylité barvy.

K tomu ještě nevěděla o krvi skoro nic… Twilight ale možná ano. Věděla skoro všechno o všem, ne? Mohla by s ní promluvit.

„Jednorožec, co se snažil „pomoci“…“

Nezapoměla, že se článek zmiňoval taky o Twilight, ale nedokázala se alespoň maličko přiklonit k tomu, že by za to mohla zrovna Sparkle. Nebylo tu žádné vysvětlení, proč věřila Twilight a Cheerilee ne, ale ona to tak prostě cítila. Viděla Twilight u ohně už několikrát a její chování nebylo nijak neobvyklé. Nemohla říct, že si to samé myslí o Cheerilee, i když byla asi jedinou, kdo si toho všímal.

Sledovala „zkrvácené“ parkety a vytvořila si závěr. Prkna se zdála těžká a ona je nemůže prostě vláčet přes město, takže sem Twilight přivede. Rozhlédla se, aby si prostředí vryla do paměti, a otočila se směrem, odkud přišla. V blažené nevědomosti, že z dálky sleduje každý její pohyb dvojice zelených očí…

————————–

Předchozí: Cheerilee’s Garden

Seznam dílů:

1. díl
2. díl
3. díl
4. díl
5. díl
6. díl
7. díl
8. díl
9. díl
10. díl
11. díl
12. díl
13. díl
14. díl
15. díl
16. díl

Následující: Scarlet Harvest: Part Two

Chcete-li překlad jakkoliv využít, je vaší povinností nejprve se dohodnout s překladatelem.

Překladatel: Nautileen

Autor: Unahim

Originál: Scarlet Harvest

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!