CreepypastyČlánky

Cheerliee’s Garden | pt. 1/14 | MLP Creepypasta

Cheerilee’s garden

Celý divadelní komplex bzučel díky zvukům stovek překvapených a udivených poníků, zatímco Cheerilee opatrně pokukovala zpoza závěsů zakrývajících jeviště. Viděla řady a řady poníků sedících na sedadlech nebo chodících mezi nimi, každý tam k někomu mluvil, zatímco čekali, nebo se pokoušeli si protlačit cestu pro nějaké jídlo a nápoje před tím, než show začne. Podívala se nalevo a všimla si, že tam už stáli hudebníci, připravení do jednoho velkého orchestru v přední části jeviště. Byli zapotřebí jen pro několik scén, ale Cheerilee byla ráda, že tu jsou.

Takový obrovský dav před ní stál…

Cheerilee to trochu znervózňovalo, i když to všechno byl její nápad. Téměř všechna sedadla tam byla obsazena, Cheerilee si všímala, že tu bylo asi celé městečko Ponyville.

Vrátila se zpět za záclony, doufala, že ji zatím nikdo neviděl. Měla takový podivný pocit, cítila se.. neprofesionálně. Všechno se zdálo být v pořádku, když si vše prohlížela. Krásně provedené rekvizity a zařízení, přímo zpod kopyt mistrů. Cheerilee jim řekla, co bude potřebovat, a oni se bez sebemenších dotazů pustili do práce, i když některé věci byly naprosto zbytečné, ale i tak. Koneckonců vlastně nevěděli, co měla na mysli, alespoň pro tuhle noc.

Cheerilee věděla, že takovéhle rekvizity by jí mohlo jakékoliv profesionální divadlo závidět.

Jeviště tam bylo rozdělené na několik vyhrazených částí s odlišným prostředím, takže ušetřilo čas, kdy by se normálně měnily kulisy. Jen prostě určitá herečka přešla do jiné části. Cheerilee byla velkým fanouškem tohoto systému.

Otočila se, hledíc na všechny studenty zaměstnané převlékáním. Byl tam všude nehorázný chaos, hromady šatů byly rozházené po zemi jako zdobení na dortících.

V centru tohohle všeho byly ještě Cutie Marks Crusaders, které Cheerilee očekávala. Skutečně – ani jedna nevyrostla z jejich obvyklého dělání problémů, i tak ji ale každým dnem překvapovaly.

❝HEJ! To je moje helma!❞ řekla Scootaloo vyčítavě Sweetie Bell. ❝Tvoje je támhle!❞

❝Ne, to určitě ne!❞ odpověděla Sweetie Bell a sundala si z hlavy rytířskou helmu, aby si ji Scootaloo prohlédla. ❝Tahle má otvor pro můj roh, vidíš?❞

❝Jste si jisté, že to není moje helma?❞ přišla k nim Apple Bloom a poškrábala se na hlavě.

❝Král nosí korunu,❞ odsekly druhé dvě.

Cheerilee si povzdechla a podívala se k ostatním studentům. Zdálo se, že Silver Spoon a Diamond Tiara neudělaly žádný pokrok, hlavně proto, že kdykoliv si na sebe oblékly něco dalšího, navzájem se obdivovaly, stejně jako pokaždé, když si přečesaly hřívu. Překvapivě Snips byl připraven a vyčkával. Snails byl pravděpodobně v zákulisí u technických věcí, přemítala Cheerilee.

Pořád byla přesvědčená, že všechno stihli, že vše bylo připravené, že by mohli začít dřív, než by to bylo potřebné. Tuhletu malou skupinku učila už asi měsíc a věděla, že s nimi se asi nic pokazit nemůže. Nemohlo, už to opravdu dlouho všechno plánovala, nic nemohlo selhat. Usmála se, představila si ten mír, klid a úlevu, který by měl nastat, až bude po všem.

❝Dobrá, studenti,❞ zvolala. ❝Nechte mě teď projít vše, co jsme za poslední měsíc udělali.❞

Přes celou místnost se ozvalo zasténání, jenže Cheerilee s touhle bandou nechtěla radši nic riskovat.

❝Pokud stále máte ve hře úlohu, ale aktuálně nejste potřeba, vraťte se sem. Pokud jste už vaši roli odehráli, opusťte jeviště na druhé straně. Budete moct sledovat zbytek hry odtamtud.❞ odmlčela se, aby zjistila, jestli ji ostatní poslouchají. Všichni přikývli.

❝Pokud svůj text zapomenete, prostě improvizujte. Pokud nějaký poník vynechá část textu, nepokoušejte se ho napravit. Pamatujte, my si můžeme všimnout, že se neřídíte svým textem, ale diváci to nevědí.❞

Klisničky a Snips přikývli; Cheerilee se na ně usmála.

❝Dobrá tedy, teď se připravte. Jdu dohlédnout na otevření show, takže tu čekejte, bude to maximálně deset minut,❞ odešla, když se mladí poníci zrovna vrátili. Přišlo jí, že zaslechla, jak se hádají o zpoždění, ale také to mohla být jen její představivost.

Poslední, koho potřebovala zkontrolovat, byl Snails, víceméně neschopný pony, takže zůstával v backstage, kde zařizoval další věci. Cheerilee napsala každému scénář tak, aby k danému poníkovi seděl nejlépe, tedy kromě Snailse.

Dala mu pár upomínek a on ji uklidňoval, že ji nezklame – v tu chvíli měl na tváři idiotský úsměv. Cheerilee si vzdychla a rozešla se zpátky.

Bylo super vidět poníky, jak jsou na správných místech, připraveni začít. Apple Bloom na sobě měla něco, co nosí vládci: lesklá koruna na hlavě a dlouhý plášť. Po její pravici stály zbylé dvě Cutie Mark Crusaders, obě v rytířském brnění. Sweetie Bellino brnění bylo do bílé barvy, zatímco Scootalooino do sytě rudé. Cheerilee nechápala, jak si mohly plést helmy při takovémhle jasném rozdílu barev.

Naproti nim u stolu seděly dvě hrdinsky vypadající klisničky. Silver Spoon v čistě černém kostýmu a Diamond Tiara v zářivě fialovém nebyl špatný nápad. Pohledy se nad tím stolem vyměňovaly, všichni vyčkávali. Jediný, kdo nebyl připravený na scénu, byl Snips, který v téhle scéně ani hrát neměl.

Cheerilee přešla dál a pozorovala, zda je všechno perfektní. Odhrnula závěsy, za kterými sídlil orchestr, jehož dirigent se na ni hned podíval. Cheerilee kývla a on kývl zpátky, s otočením na muzikanty dal povel ke hraní. Začaly znít první tóny, Cheerilee se vrátila a sledovala, jak si už každý divák zabral své místo, připraveni sledovat herecký výkon.

Pohlédla ještě na Snailse, který na ni mával z místa mezi světly osvětlující jeviště.

Pomalu, tiše hrála hudba…

Potom se ozvalo bití bubnů, odhrnuly se závěsy a Snails namířil světlo na ni. Cheerilee stála v kruhu světla a její čistý hlas zaplnil celý sál.

❝Klisničky a hřebci, všechny vás tu zdravím. Je to pro nás velká hrdost, vítat vás všechny na naší hře. Všichni jsme spoustu týdnů tvrdě trénovali, a tak doufáme, že se vám naše dílo bude líbit,❞ usmála se Cheerilee široce.

❝A nyní už přivítejte, poprvé v Ponyville, Lstivého Reginalda!❞

Hudba začala znovu hlasitě hrát a Cheerilee zmizela za závěsy. Světlo se při utichající hudbě namířilo na hlavní scénu.

Cheerilee slyšela, jak začali hrát, když scházela dolů po schodech pod jeviště. Tam to bylo prostě úžasné, naprosto ohromující. Plné předpřipravovaných rekvizit a k tomu tam bylo ještě plno místa na zkoušení jednotlivých výstupů. A kdykoliv se někdo něco pokoušel nacvičovat tady, nerušil tím poníky nahoře.

Cheerilee bouchla do jedné z podpěrných trubek pódia, aby zjistila, zda ji slyší. Neslyšeli.

Ještě jednou zkontrolovala, zda je vše v pořádku, a pak se vydala po dřevěných schodech nahoru, do místa mezi jevištěm a prostory pro rekvizity, kde byla teď, a postavila se tam, kde na všechno dobře uvidí z pohledu diváka, a zároveň ji samotnou diváci neuvidí. Kdo by věnoval zbytečnou pozornost maličko vyvýšenému boxu.

Takže Cheerilee teď stála na místě nápovědy.

V různých chvílích se to hodilo, napovídala jim texty, pokud nějaké zapoměli, ale v aktuální situaci tu nebylo nic obtížného, takže Cheerilee plně věřila, že nic nezapomenou. Ani jednou nemusela nikomu pomáhat. Dokonce ji napadlo, jestli si vůbec všimli, že tu stojí.

Pokusila se se chytnout k ději, ale nějak si to nemohla nikam zařadit… Třeba byli rychlejší, než Cheerilee předpokládala, nebo se jenom nějak moc zdržovala. Protože čekala, že budou jinde.

Zatřásla hlavou. To nevadí. Tahle scéna není důležitá.

Po tváři se jí rozlil úsměv, když sledovala aktuální dění.

————————–

Seznam dílů:

1. díl
2. díl
3. díl
4. díl
5. díl
6. díl
7. díl
8. díl
9. díl
10. díl
11. díl
12. díl
13. díl
14. díl

Následující: Scarlet Harvest

Scarlet Harvest: Part Two

Chcete-li překlad jakkoliv využít, je vaší povinností nejprve se dohodnout s překladatelem.

Překladatel: Nautileen

Autor: Unahim

Originál: Cheerilee’s Garden

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!