CreepypastyČlánky

Cheerliee’s Garden | pt. 4/14 | MLP Creepypasta

Cheerilee’s garden

Cheerilee vytrvale přecházela ve svém obýváku z místa na místo. Podlaha byla pokrytá kusy a úlomky dřeva, které vytvářely cestu až do kuchyně, kde se válely zbytky stolu. Kusy porcelánu a rozbitého hliněného nádobí tam rozhodně nechyběly, a celé to tam jednoduše vypadalo, jako kdyby se tamtudy prohnal hurikán. Nebo rovnou dva.

Cheerilee se na chvilku zastavila a kopla do hromádky rozbitého nábytku. ❝Proč?!?

Proč se tihle poníci prostě nedokážou CHOVAT?!?❞

vykřikla ve vlně frustrace.

Získala už Cutie Mark a také měla tu možnost sledovat je, jak rostou a vzkvétají… Jenže jde to? S těmihle prťavými hříbaty pracovala šest měsíců, a naučili se něco? Vůbec nic, ani jedinou věc!

Celou noc ji to drželo vzhůru. Převalovala se, přemýšlela. Další den trávila v knihovně a hodiny a hodiny tam prohledávala poličky plné knih a hledala něco, co by zaujalo její studenty. Když si Twilight Sparkle všimla, že prohlíží knihy o Cutie Marks, řekla jí Cheerilee, že se koukala, jestli by to nezaujalo tři její studentky, Cutie Mark Crusaders.

To však nebyla tak úplně pravda, skutečnost byla jen jedna otázka, která se jí proháněla hlavou. Může se Cutie Mark zmýlit? Je možné, že nejsem dobrá v učení, přestože jsem si to myslela? Měla jsem předtím jen několik snadných studentů? Nebo může být Cutie Mark nepřesný?

Tyhle a ještě další otázky pomalu topily Cheerilee v temné zemi depresí. Bylo pro ni těžké žít a vůbec ráno vstávat. A ještě těžší pro ni bylo vracet se do třídy, kde věděla, že ONI čekají, že se ONI chystají změnit její den v další peklo.

Posledních několik nocí místo spánku jen ležela na posteli a zírala do stropu,

uvažovajíc nad tím, jestli by to prostě neměla nechat být. Občas pohlédla na ostří nože, který si položila na noční stolek a který čekal na onu chvíli, kdy by sebrala dostatek odvahy, aby…

Cheerilee přešla k obrovskému zrcadlu v místnosti, které jako zázrakem zůstalo netknuté. Pohlédla na odraz svého Cutie Marku. Ty tváře, ty výrazy, ty úsměvy vypadaly, jako kdyby se jí smály, ponižovaly ji, zesměšňovaly ji kvůli tomu, že si myslela, že by kdy mohla být v něčem dobrá.

❝NE!❞

vyštěkla Cheerilee a jedním úderem rozkopla zrcadlo na hromadu malých střípků, které se rozletěly po podlaze a připojily se ke zbytku nepořádku.

Její oči sebou škubly a vzápětí pohlédla na okno do zahrady. Do zarostlé, neudržované zahrady plné plevele. Normálně by tam zářilo plno nádherných květin a bylo by vidět, jak krásně je upravená, ale teď, s jejími pocity a hodinami strávenými v knihovně může těžko přemýšlet nad upravováním své zahrady, kterou teď zaplňovaly plevely a prolézal ji břečťan.

Cheerilee chvíli zírala na zahradu, pak na svůj Cutie Mark a pak zase na zahradu. Najednou… jí to začalo být všechno jasné. Najednou to začalo dávat smysl. Nešlo o to, že by nebyla dobrou učitelkou, to ne! Ale měla dar, měla velký dar, který ztratit nemůže. Neztratila. A neztratí ho.

Ale její zahrada, její třída… byla přerostlá plevelem a zaplněná nepořádkem.

Plevelem, který by měl být odstraněn, pokud by měly květiny znovu vyrůst,

který by měl být useknut od základů. Nepořádkem, který by měl v nejbližší době zmizet.

Cheerilee tiše seděla před oknem a nechávala noc, ať si plyne, jak jí je libo; měsíc a hvězdy slabě zářily a nechávaly ji, ať pod nízkým osvětlením pozoruje zahradu.

Přemýšlela nad tím, co udělá jako další, co by mohla udělat. Došlo jí, že plány, nad kterými právě přemýšlela, by prakticky mohly ❝zachránit❞ víc životů, než kolik by zruinovaly. Jenže někteří poníci, většinou rodiny těch ❝plevelů❞, s tím očividně moc souhlasit nebudou, naopak, budou naprosto proti tomu. Nebudou si chtít přiznat pravdu.

Takže bude na čase být záludná, být prohnaná.

A něco uvnitř ní rozhodně nebude chtít, aby to všechno v tu noc utichlo.

Touží po show. Touží po podívané. Touží po tom, aby všem v Ponyville ukázala, co je ona, ta skvělá učitelka, Cheerilee, zač, a že dokáže s jakýmkoliv problémem, který se při vyučování vyskytne, hezky skoncovat. I kdyby byli problémem samotní žáci.

Přemýšlela nad těmito svými cíli, dokud se jí do hlavy nevloudilo něco dalšího. Další úžasný nápad.

❝Myslím…❞ zašeptala do tmy a sáhla na noční stolek po noži, který pak zvedla do záře měsíce, ❝…že je čas na další školní představení.❞

Začala se chichotat. Všechny její strachy a temné myšlenky vymizely ve víru šílenství.

Chňapla po fotce na stolku. Fotka v rámečku byla pořízená nedávno, nějak tenhle měsíc. Byla na ní ona, ❝Učitelka se svou třídou❞. Vytáhla ji z rámečku.

Našla v místnosti jednu svíčku, a byla překvapená, že tahle ještě není rozbitá. Zapálila ji a vzápětí podržela fotku nad plamínkem, který začal kus papíru olizovat a okusovat kopyta poníků, kteří na fotce byli. A poprvé za šest měsíců se Cheerilee nemohla přestat smát.

————————–

Seznam dílů:

1. díl
2. díl
3. díl
4. díl
5. díl
6. díl
7. díl
8. díl
9. díl
10. díl
11. díl
12. díl
13. díl
14. díl

Následující: Scarlet Harvest

Scarlet Harvest: Part Two

Chcete-li překlad jakkoliv využít, je vaší povinností nejprve se dohodnout s překladatelem.

Překladatel: Nautileen

Autor: Unahim

Originál: Cheerilee’s Garden

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!