ČlánkyCreepypasty

Scarlet Harvest | pt. 9/16 | MLP Creepypasta

Cheerileeiny vzpomínky na rozložení hradu byly jasnější, než sama očekávala,

takže jí zabralo jen hodinu nebo dvě, než prozkoumala nejdůležitější místa. Většina pastí stále fungovala normálně, což nebylo nějak překvapující, tyhle pasti odolaly zkoušku času už dřív, než se narodila. Skutečnost, že si stále pamatovala, jak tajné průchody a pasti fungují, mělo ještě větší význam, protože to byl jediný způsob, jak se dostat k srdci komplexu. Bez toho mohla jenom chodit okolo v bludišti plném pastí a nástrah, které mají zmást, zpomalit a zabít každého nezvaného návštěvníka.

Cheerilee věděla, že se blíží k místnosti, kam uvázala Twist, ale místo toho, aby zamířila chodbou dál, zatlačila na nenápadný kámen ve zdi. Stěna náhle klesla do podlahy a odhalila za sebou tenké schodiště, kudy se Cheerilee vydala nahoru a dostala se do místnosti, která sousedila s Twistiným vězením.

Bylo tak snadné ji zkontrolovat,

a navíc, často tu byly různě vytvořené střílny. Dalo by se předpokládat, že díky nim se měli nezvaní hosté na dálku zabíjet. Samozřejmě zbraněmi, když tady nefungovala žádná magie. Cheerilee toho moc o válkách a bitvách nevěděla; vláda Luny a Celestie všechny zastavila; ale věděla, že starodávní střelci s oblibou svými kouzly „podváděli“.

Části stěn a podlahy byly na některých místech nahrazené kovovými tyčemi, které tak nabízely pohled na dění mimo místnost. Takovéhle pozorovací oblasti převládaly hlavně ve větších místnostech a mučících bludištích. Cheer sice nebyla dříve schopná pochopit, proč to postavili takhle – v těch dobách bylo mučení bráno jako ještě horší věc, a svědectví mučení obzvlášť – ale teď byla starší a moudřejší. Nedává přece smysl odstranit bezbožného bez jakéhokoliv trestu, a sledování potrestání mučitele ujišťuje, zda je to už dostačující. A nepochybovala o tom, že ten, kdo to tu navrhl, přemýšlel stejně.

Konečně došla na místo, odkud mohla Twist sledovat. Takovéhle místo, které dávalo čistý pohled na labyrint dole, tu nebývalo tolik časté.

Cheerilee slyšela malou Twist z místnosti pod sebou slabě fňukat, a nemohla si odpomoci k úsměvu. Kobylka plakala zřejmě z vyčerpání od té doby, co Cheer odešla, ale… dneska se jí moc spánku nedostane. Rána na rameni a nepřirozená poloha, ve které je, se o to postarají.

Cheerilee odstoupila od mříží a šla si lehnout do rohu.

Nebylo to nejpohodlnější místo, kde kdy spala, ale musela to udělat. Vždyť bude trvat ještě hodně dlouho, než pro Twist začne peklo, a tak by si mohla dopřát nějaký ten odpočinek. Možná se prospí i potom, ale zítřejší „slavnost“ bude asi maličko vyčerpávající.

S Twistinými vzlyky jako s ukolébavkou usnula, a občasné prosby o pomoc nebo smilování byly jako rajská hudba pro její uši.

————————–

Předchozí: Cheerilee’s Garden

Seznam dílů:

1. díl
2. díl
3. díl
4. díl
5. díl
6. díl
7. díl
8. díl
9. díl
10. díl
11. díl
12. díl
13. díl
14. díl
15. díl
16. díl

Následující: Scarlet Harvest: Part Two

Chcete-li překlad jakkoliv využít, je vaší povinností nejprve se dohodnout s překladatelem.

Překladatel: Nautileen

Autor: Unahim

Originál: Scarlet Harvest

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!