CreepypastyČlánky

Držitel temnoty

Předmět 13. z 538

Držitel temnoty

V jakémkoliv městě, v jakékoliv zemi, jděte do jakéhokoliv ústavu pro duševně choré, či domu na půl cesty, do kterého se dokážete dostat. Až přijdete na recepci, tak se bez váhání zeptejte, zda můžete navštívit toho, kdo si říká „Držitel temnoty“. Recepční si z vás bude utahovat, ale vy musíte zůstat v klidu co nejvíce to jde. Ptejte se ho stále dokola dokud nepřestane zapírat a nevstane od svého stolu, aby vás provedl chodbami.

Jakmile se jeho chování začne měnit, tak buďte ve střehu, jelikož pokud zaslechnete jedeno jediné zlověstné syčení, tak byste se měli otočit a utéct jak nejdále to půjde a během toho si zakrýt uši. Nepřišli jste ve správný čas. Pokud tomu neutečete v čas, tak se onen tichý zvuk změní ve strašné vrčení, které brzy přejde do nepřetržitého křiku plného bolesti. Tak to bude pokračovat do doby dokud nezešílíte a nezemřete v ohlušující agónii.

Zůstane-li recepční ticho, tak vás odvede k zavřeným dveřím bez klik či zámků. Až je bez snažení otevře, spatříte stoupající točité schodiště, u kterého není možné, aby vedlo do jakéhokoliv vyššího patra budovy. Dveře se za vámi zavřou a vy je nebudete schopni znovu otevřít. Od teď už jděte pouze nahoru a neotáčejte se, jinak spadnete do díry bez dna jakožto živá kořist k sežrání. Nepočítejte schody, jelikož z jejich množství byste zešíleli. Až jeden z nich zavrže, je čas se zastavit. Po vaší levici by měly být dveře. Pokud budou po vaší pravici, tak se modlete za rychlou smrt.

Pomalu vejděte do místnosti

a ocitnete se v úplné temnotě. Musíte jít stále vpřed, protože pokud byť jen lehce uhnete, tak budete sežráni neznámými stvořeními, která vás pozorují slepýma hnijícíma očima. Že jste došli tam kam máte namířeno poznáte podle toho, že vám začne být zima. V tom momentě zůstaňte stát na místě, jinak zemřete rukama Držitele, který stojí přímo před vámi.

Ani úplná temnota, ani zavření očí vás nezachrání před uzřením jeho příšerného vzhledu. Ten se vám totiž dostane do mysli. Uvidíte to nejvíce ošklivé monstrum, které kdy bylo vytvořeno, a šílenství se vám bude vkrádat do mozku jako červi do mrtvého těla. Jeho dech a neustálé mumlání mu stačí k tomu, aby vás rozbrečel, avšak neopovažujte se vypustit cokoliv hlasitějšího než pláč, jelikož jinak byste mohli probudit něco, co se probudit nesmí. Jediná otázka, kterou můžete zašeptat bez toho, aby vás roztrhal, zní: „Čeho se bojí?“

Vaši protivníci se začnou klepat a vy jejich pohyby ucítíte všude kolem sebe. Uslyšíte jaké bezejmenné a neléčitelné nemoci zasáhnou svět, pokud se budou bát. Uslyšíte také všechny ty nesčetné hrůzy, které jejich souboj sešle na ty se slabší myslí, než mají oni. Uprostřed krutého výčtu nikdy nekončících bolestí, které svět zažije, možná uslyšíte tu nejjednodušší, skoro směšnou, přesto neúprosnou a jasnou pravdu, které se všichni bojí. Opět se nesmíte hýbat. V momentě kdy si budete připadat, že vám vybuchne hlava, to přestane. Pokud jste stále schopní pohybu, tak před sebou budete mít dveře vedoucí ven z místnosti. Tam, v otevřeném prostoru, v trávě, na vás budou čekat rozbité přesýpací hodiny.

Můžete si je vzít. Jedná se o Předmět 13. z 538. Vaše znalosti o jejich straších můžete s klidem sdílet s jinými, ale asi nebude nejlepší nápad je použít proti nim.

Následující Předmět -}

{- Předchozí Předmět

Zdroj: Creepypasta wiki

Další Creepypasta: V Knize

Migdos

Zdravím! Moje jméno je Migdos a normálně působím na platformě jménem YouTube na kanále Project Masked. Mezi mé záliby patří práce s videem a zvukem, streaming a samozřejmě "TROCHA" explozí a plamenů. Na DT jsem díky Nautileen, takže pokud to tu jednou shoří na popel, tak víte, za kým jít...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!