ČlánkyZáhady

Lead Masks / Olověné masky

Lead Masks / Olověné masky

Píše se rok 1966

a Jorge da Costa Alves se jednoho odpoledne rozhodl pouštět si draka na nedalekém kopci Morro do Vintém, Niterói, Rio de Janeiro, Brazílie. Během toho, co se osmnáctiletý Jorge procházel po Morro do Vintém, učinil zajímavý objev. Našel dvě těla, která bok po boku ležela v trávě. Ta těla patřila dvěma mužům, kteří se oblékali totožně. Oba dva na sobě měli shodné obleky a nepromokavé kabáty, což vůbec nebylo divné, jelikož v této oblasti v poslení době hodně pršelo. Co však zvláštní bylo byly jejich ochranné olověné masky, které měli na tvářích. Byl to typ masek používaný k ochraně proti nemocem z ozáření. Tady, na Morro do Vintém, leží ve vlhké vegetaci dva muži v oblecích, nepromokavých kabátech a s olověnými maskami na jejich tvářích.

Poté, co si mladý Jorge uvědomil, že právě našel dvě mrtvá těla,

se rozhodl dojít k nejbližšímu telefonu a oznámit nález. Místní policie a tisk se pokoušeli vyřešit tuto hádanku i s tak malým množstvím důkazů, ale ke konci se už jenom škrábali na hlavě. I po čtyřiceti pěti letech je záhada zvaná „olověné masky“ stále zahalená do různých teorií, jako je sebevražda, vražda či únos mimozemšťany.

Manoel Pereira da Cruz a Miguel José Viana byli elektrotechnici, kteří se živili odpravou televizorů. Podle příběhu oba žili v Campos dos Goytacazes, což je oblast v severní části Ria de Janeira. Byli velmi dobří přátelé a často spolu pracovali. Sedmnáctého srpna 1966 oba řekli svým příbuzným, že musí jít koupit nějaké zásoby pro svou práci a budou pryč celý večer.

Oba muži následně nasedli na autobus

do města Niterói, které leží dvě stě padesát sedm a půl kilometru od místa, kde žili. O tři dny později, 20. srpna, Jorge nalezl těla těchto dvou opravářů televizorů.

Policie a tisk nalezla následně zjistila, že těla se nachází v již pokročilém stádiu rozkladu. Vyšetřovatelé okamžitě zapsali vše, co bylo nalezeno v blízkosti těl: prázdná láhev na vodu, balíček obsahující dva ručníky a zápisník s něčím, co je popisováno jako zašifrovaná poznámka:

Buďte v 16:30 na určeném místě. V 18:30 spolkněte kapsli po efektu chraňte kovy čekejte na signál masky.

Zajímalo by mě, co si detektivové mysleli, když si přečetli tuto šifru. Sebevražda? Možná. Ale co ty olověné masky? Byla to tedy vražda?

Pokud by Manoel Pereira a Miguel José byli zavražděni,

tak za jakým účelem? Motivem by samozřejmě mohly být peníze, ale nepředpokládám, že by jich jak jeden, tak druhý, měli hodně. Mohla by to být něco jako kultová sebevražda? Žádná zmínka o kultovní či náboženské aktivitě nebyla mužům připsání ani přáteli, ani příbuznými.

S kým se měli potkat na smluveném místě? Měli se setkat s nějakou osobou, nebo doufali v to, že se něco stane? Byl kopec Morro do Vintém tím smluveným místem? Na to odpověď neznáme. Potom jsou tu ty kapsle. Většina zdrojů říká, že toxikologie na nic nepřišla, jelikož jejich orgány nebyly zachovány. Díky tomu nevíme, zda oni muži opravdu kapsle požili, a co vlastně obsahovaly.

Abych byl upřímný,

nemůžeme si být ani jistí, zda se ony poznámky vztahují k tomu dni, ale alespoň to tak vypadá. „Chraňte kovy“ by mohlo referovat k nějakým kovům, kterých se měli při onom setkání zbavit. „Čekejte na signál masky“ očividně znamená, že čekali na někoho, kdo jim řekne, aby si nasadili masky.

Jedna teorie říká,

že čekali na někoho, kdo s nimi měl provést ilegální obchod s radioaktivními materiály. Avšak to by nevysvětlovalo již zmíněné kapsle, ručníky a nebo kabáty. Další teorie se týká toho, že dělali jakýsi experiment, ale neexistují žádné důkazy, které by říkali, že důvodem jejich smrti byl experiment, či materiály k již zmíněnému experimentu. Možná byli podvedeni, zavraždění a následně vyhozeni na kopci. Nikde se však nenašli známky po násilí nebo zraněních způsobených násilím. Mohli také čekat na intergalaktické vozidlo. Bohužel doopravdy nevíme a asi se ani nikdy nedozvíme, co se vlastně během oněch několika dní stalo.

Zdroj: Creepypasta Wiki

Další creepypasta: Negativní energie

Migdos

Zdravím! Moje jméno je Migdos a normálně působím na platformě jménem YouTube na kanále Project Masked. Mezi mé záliby patří práce s videem a zvukem, streaming a samozřejmě "TROCHA" explozí a plamenů. Na DT jsem díky Nautileen, takže pokud to tu jednou shoří na popel, tak víte, za kým jít...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!