Články

Forever With Us | Kapitola 13.

Právě čtete vícedílnou fanfikci Forever With Us, která má zaměření Five Nights at Freddy’s. V příběhu jsou uplatněny některé teorie, které ne všichni mohou podporovat, a byla bych ráda, kdybyste to respektovali.
Zajímáte-li se o hru samotnou, prosím, nechte se odkázat na štítek Five Nights at Freddy’s články.
Chcete-li si přečíst více článků o Five Nights at Freddy’s, společně s dalšími fanfikcemi, přejděte na štítek Five Nights at Freddy’s.
Pro všechny díly této fanfikce otevřete štítek Forever With Us.

 

Five Nights at Freddys Forever With Us serie nautileen creepypasta česky darktown.cz
Five Nights at Freddy’s Fanfikce | Forever With Us | autorka: Nautileen | DarkTown.cz

« Předchozí díl || Další díl »

13. Kapitola – Forever With Us

Po zmizení Toy Bonnieho z jeho původního stanoviště šlo všechno dost rychle, že May a Jeremy sotva stačili reagovat. Během chvíle kameru číslo dvě zabíral naprosto celou obličej Toy Bonnieho, že se daly krásně rozeznat struktury skelných, prázdných, zelených očí, a zrovna tak plstěného povrchu těla, který byl natažen na kovovou konstrukci, ve které se nacházel endoskeleton.

Po chvilce se z chodby ozval pro May neznámý a prapodivný rámus, který signalizoval Foxyho pohyb, a Jeremy ji hned pobídl, aby začala do chodby problikávat baterkou – což by bývala udělala i bez toho poté, co by si všimla, že na ně Foxy zírá, protože tuhle metodu na přežití si od něj hned zapamatovala a při jakémkoliv pohledu na Foxyho si ji připomínala.

❝Dokážeš si představit,❞ začala May větu během své snahy odstrašit Foxyho, ale Jeremy ji rychle umlčel.

❝Teď ne!❞

Dokonce ani nezvedl hlavu od tabletu, jen něco překlikl a následně držel tlačítko, kterým navíjel Music Box. Na čele mu rašil studený pot, ale on si s klidem oddechl. Už totiž bylo načase. Trochu se zpozdit a Marionette by už byl na cestě za nimi.

❝Tak povídej.❞

May se nadechla. Naprosto chápala jeho reakci, ale stejně z toho byla trochu ublížená. Ale co, řekla si na závěr. Od tohohle člověka si přece nesmím nic brát. Se na něj podívejte; na jeho chování. Vždyť je to děsná bytost. Ale v obličeji se snažila na sobě nedat nic znát a své myšlenky skryla pokračováním své věty.

❝Dokážeš si představit, že tyhlety bytosti byly před chvílí podobné lidem a v klidu se s námi bavili?❞

Jeremyho otázka očividně vytočila. ❝Doufal jsem, že přijdeš s něčím, co nám pomůže, a ty si tady jenom vzpomínáš na doby, kdy byli v pohodě?! Moc nepomáháš, abych pravdu řekl.

Radši zavři hubu.❞

May se kousla do rtu, aby po něm nevyjela se stejným tónem, nebo mu nedala pohlavek nebo facku nebo tak něco, a místo toho zakroutila hlavou. ❝Ne, já chci říct… Podívej se na ně. Na ty jejich oči. Na ty jejich tváře. Skutečně si dokážeš představit, že to, s kým jsme se tam bavili, byli doopravdy oni? Já mám totiž svoje pochybnosti.❞

Jeremyho ta otázka lehce vyvedla z míry a konečně pochopil, jak ten dotaz May vlastně myslela. Nebyl to povzdech; byla to skutečná otázka. A Jeremy na ni odpověď neznal.

❝Chceš říct… Jestli máme věřit tomu, co jsme viděli?❞ zeptal se tiše. ❝Psst, někdo je na chodbě,❞ přerušil však konverzaci a May rozsvítila baterku, aby oba dva spatřili Toy Freddyho, jak na ně zírá z chodby.

❝Co teď?❞ zeptala se May.❞

❝Teď se schovávám do masky,❞ pokrčil Jeremy rameny a ukázal na masku.

❝Je tu jenom jedna,❞ sykla May.

❝Mám nápad a rozhodně se mi do něj nechce. Jsi o něco menší; sedni si mi na klín. Masku na sebe přetáhneme oba. A budeme to muset nějak vydržet.❞

May na něj pohlédla se zoufalstvím v očích. ❝Jako člověka tě nenávidím, ale děkuju za snahu zachránit život nám oběma.❞ Následně se společně posadili na jednu židli a ukryli se pomocí masky před Freddym. Až po nějaké chvíli je začal ignorovat, ale v tu dobu se na chodbě znovu objevil Foxy.

May začala problikávat světlem a Jeremy se vrátil ke kamerám, znovu natáhl Music Box a zkontroloval, co se děje okolo. Po chodbě mezi cestou k jeho kanceláři a hlavní místností kráčel Bonnie, s roztrhanou tváří a utrženou rukou, přesně jak si jej vždy pamatoval.

Oba si při pohledu na kameru vzpomněli na jeho lidskou podobu a May se nezávisle na Jeremyho myšlenkách zamyslela, jak by sakra mohlo být možné, aby žil člověk s takto utrženou tváří. Nebylo pochyb o tom, že lidskému Bonniemu tvář doopravdy chyběla, nebylo to jen něco namalovaného.

Ale na to, aby něco řekla nahlas, neměla odvahu – zrovna se z chodby ozval ten divný zvuk, a kromě toho zaslechla ještě něco nového, co Jeremy okamžitě indikoval a rozsvítil světlo v pravé ventilační šachtě. May div nevyletěla úlekem z kůže, když pohlédla na tvář Chicy, jak se na ně zubí z šachtového otvoru.

❝Marionetta, rychle,❞ řekl Jeremy a zběsile překlikl kameru, kde navinul Music Box, a následně vybídl May, aby přešla k němu.

❝Rychle, pod masku.❞

May se ještě rychle podívala na chodbu a ulevilo se jí, že nevidí Foxyho. Místo něj stála v chodbě Toy Chica, na kterou mělo podle všeho fungovat to samé, co na Chicu a další. Maska.

Znovu se May posadila na Jeremyho klín a ukryli se do společné masky. Právě včas. Chvíli nato začala světla v místnosti blikat a zanedlouho před nimi stála stará Chica, které už chyběly dlaně a místo nich z paží visely dráty a kabely, a její doširoka rozevřené oči slepě zíraly před sebe. May mělce dýchala, tušíc, že už je všemu konec, ale Jeremy si slabě oddychl – sice ještě vyhráno nemají, ale stihli se skrýt před Chicou včas.

Po dalším zablikání Chica zmizela, ale May odmítala masku sundat.

❝Co je? Proč ji nesundáš?❞ ptal se Jeremy.

❝Protože…❞

Světla náhle začala znovu blikat.

« Předchozí díl || Další díl »

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!