ČlánkyCreepypasty

The Salt And Pepper Lady

The Salt And Pepper Lady – Creepypasta česky

Může se zdát, že všechna města, dokonce i malé vesnice, mají své městské legendy a duchařské příběhy. Žiji už pět let v Devinu, Texas. Vždy jsem slýchával o ,,slané a pepřové dámě“.

Přátelé mluvili o zážitcích s velmi podivným a děsivým přízrakem. Pokud jste žili v chudinské čtvrti, rodiče vám nedovolili za žádných okolností zůstávat venku po setmění, což bylo spíše kvůli strachu z té ženy, než že by se obávali gangů a drogových problémů.

Byly tam problémy stejně jako v ostatních chudinských čtvrtích s nízkými příjmy. Gangy, drogy, domácí násilí a pedofilové. Tohle místo nebylo to nejhorší, ale zločin je vždy a všudy přítomen.

Místní policie tam byla kvůli obvyklým důvodům, které byste od domového projektu očekávali.

Návštěvy, domácí násilí a dokonce i příležitostná vražda.

Kdesi v Ball Parku žila před třiceti lety starší žena, která byla známá pod jménem Mona. Byla ošklivá, zahořklá, mentálně nestabilní a rozrušená dáma. Avšak nejvíce ze všeho byla osamělá.

Nikdo si nikdy nemohl vzpomenout na přátele či rodinu, která by ji někdy navštívila, takže se předpokládalo, že byla na světě úplně sama. Křičela na děti, které si hrály příliš blízko okna nebo dveří jejího domu. Donutila je utíkat, občas také říkala ošklivé věci, že jejich rodiče uhoří v pekle a že jsou hříšníci.

Mona byla také proslulá chozením ven úplně nahá, pokud ji chytla nálada. Někdy se připlížila k mladým mužům, vyjížděla po nich a nabízela se jim. Obvykle od ní utíkali nebo se od ní odprostili a úplně se jí vyhýbali.

Také je známo, že v noci chodila klepat na dveře a prosila o sůl a pepř.

To bylo pravděpodobně nejvíce znepokojivé zdání ze všech. Klepala a klepala, někdy až deset minut v kuse. Většina lidí na klepání neodpovídala.

Nicméně když to udělali, vždy měla na tváři strašlivý úsměv. Ošklivé zuby, dlouhé šedé vlasy, vrásčitá kůže, velké modré oči. Vypadala jako něco z noční můry.

Když jste chtěli, aby odešla, museli jste jí dát nějakou sůl a pepř… Poté vás nechala být. Časem si obyvatelé na Monino výstřední dovádění zvykli, ať už to bylo sebevíce znepokojující.

Byla prostě jen další zvláštností tohoto místa.

Časem si lidé začali uvědomovat, že už nekřičí na děti, nechodí nahá po ulici a ani po nocích neklepe na dveře. Když přišla splátka za nájem, Mona jako obvykle nezaplatila včas. Jednoho studeného lednového rána přišel pronajímatel do jejího domu, aby to vyřešil.

Po žádné reakci si otevřel svým vlastním klíčem. Uvnitř ji našel ponořenou ve vaně. Voda byla karmínově zbarvená, podřezala si zápěstí.

Nicméně to nejhorší bylo, že se rozhodla si odstranit i oči.

Také se pravděpodobně zrovna koupala, když se rozhodla přistoupit ke smrti. Zápach v koupelně byl velmi intenzivní a přitahoval larvy.

Na umyvadle byl ponechán lístek:

,,Je mi zle z tohoto světa a všech nečistot, lží, podvodníků a hříšníků v něm. Toto místo musí být potrestáno. Vše, co jsem kdy chtěla, byl přítel.

Všichni jste byli až příliš hrdí na to, abyste se mnou mluvili. Všichni byste za to měli uhořet. Odcházím z tohoto světa, abych se setkala se svým synem Hankem a manželem Jimem v posmrtném životě.

Existují věci, které mám ještě stále před sebou. Všichni jste špína. Brzy se uvidíme.

~Ramona Osterburg „

Když koroner odstranil Monu, zbytek obyvatelů se zvědavě shromáždil venku. Obecná nálada byla spíše úleva.

,,Ding dong, čardějnice je mrtvá,“

zpívalo několik dětí po celé oblasti ještě několik dnů.

Po asi týdnu se začaly dít podivné události. Lidé začali hlásit, že žena v noci stále klepe na dveře a žádá o sůl s pepřem. Byla také několikrát viděna, jak chodí nahá po komplexu v brzkých ranních hodinách.

Někteří dokonce říkali, že ji viděli, jak prochází byty ve stejném stavu, ve kterém ji našli. Pozorovala je prázdnými očními důlky. Vzhledem k faktu, že byty obývali většinou chudé pověrčivé mexické rodiny, rostoucí strach zavinil sešlost.

Všichni souhlasili, že přivedou Curanderu (Mexický lidový léčitel, který se také zabývá paranormálním světem), aby vyčistila byty a okolí… A navždy je zbavila Mony.

Po požehnání a rituálním očištění Curandera prohlásila, že Mona již nebude problémem. Odešla do dalšího života, aby se připojila ke svým milovaným.

To ji ale nezadrželo na dlouho.

Uplynulo ještě pár dní. Lidé začínali mít hrozné noční můry, měl je každý, od dětí až po dospělé, dokonce i gangsteři. Byla čím dál častěji vídána na procházkách po komplexu a v bytech lidí.

Často klepávala na dveře jejich bytů a požadovala sůl s pepřem. Obvykle na klepání nikdo neodpovídal. Někteří obyvatelé se odvážili otevřít, ale nikoho nespatřili.

Když se obyvatelé opět pokoušeli kontaktovat Curenderu, nebyla k nalezení. Všechna naděje byla ztracena, proto si lidé začínali balit věci a stěhovat se. Několik jich však zůstalo.

Když se přistěhovali noví nájemníci, frekvence výskytu Mony začala klesat. Nicméně stále může být spatřen její groteskně znetvořený přízrak chodící po komplexu kolem půlnoci. Stále klepe na dveře a žádá o sůl a pepř, stále ji můžete spatřit, i když jen zřídka, jak chodí po bytech s prázdnými očními důlky.

Stále se objevuje v nočních můrách malých vyděšených dětí a ve snech každého, kdo nežije dobrým stylem života… Stylem života, se kterým by Mona nesouhlasila. Nyní je brána jako varování.

Jděte špatnou životní cestou a slaná a pepřová dáma si pro vás přijde. Netřeba říkat, že zločiny v této oblasti klesají. Policie si z toho dělá legraci, že prý je Mona čestným policejním důstojníkem Devinské policie, protože tu drží kriminalitu na uzdě.

Tohle je pravdivá městská legenda/příběh, se kterým jsem vyrůstal, když jsem žil v Devinu. Oblast stále existuje… Nebyl jsem tam už osmnáct let, ale občas komunikuji se svými starými přáteli přes Facebook.

Ptal jsem se jich, jestli je Mona stále vídána. Říkají, že ano.

Original: The Salt and Pepper Lady

Další Creepypasta: Black Noise – Creepypasta

Unnamed

Jsem malý nenápadný človíček se zatraceně nízkým sebevědomím, co miluje literaturu, anime a umění, věčně nevylézám ze svého pokoje a jen málokdy projevím nějaký zájem. Nesmím zapomenout na zmínku o až chorobné lenosti~ Překládání se věnuji kolem dvou až tří let, pokud píšu něco ze své hlavy, většinou to (podle mě) dopadá katastrofálně, proto se mnohem raději plně věnuji překladům.

Související články

2 Comments

  1. Mohl by prosím někdo opravit “gangbangeři” na “gangsteři” ? 😀 Ten překlep tak trochu kazi dojem z povídky…

    1. Překlad je v pořádku. Člen gangu se označuje buď jako Gangster nebo Gangbanger. Ale pokud tě to uklidní, tak to přepíšeme. 🙂
      Děkujeme za upozornění! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!