CreepypastyČlánky

Držitel ambicí

Předmět 10. z 538

Držitel ambicí

V jakémkoliv městě, v jakékoliv zemi, jděte do jakéhokoliv ústavu pro duševně choré, či „domu na půl cesty“, do kterého se dokážete dostat. Až přijdete na recepci zeptejte se, zda můžete navštívit někoho, kdo si říká „Držitel ambicí.“ Zvuk který vyjde z úst recepčního bude tak tichý a bude spojen s takovým nedostatkem reakce, že si nebude jistí, zda vůbec nějakou reakci měl. Odvede vás směrem ke schodišti, které vede pouze nahoru a je osvíceno mnoha okny.

Na vrcholu schodů vás recepční opustí a nechá vás jít dál samotné. Ocitnete se v chodbě, jejíž klid vycházející ze světla procházejícího okny se bude zdát znepokojující a děsivý. Pokud někde na stěně zahlédnete stín, tak za ním nechoďte, jelikož to je ta jediná věc, která vás dovede tam, kam si nepřejete jít. Na místo ve kterém můžete pouze snít o tom, že se z něj dostanete.

Na místo vašich vlastních tichých strachů a selhání. Nezáleží na tom jakou podobu bude mít, jak vás bude dráždit a provokovat vašimi sny plnými vašich největších tužeb a nadějí. Neopovažujte se ani pohlédnout tam kam odešel. Pokud se dostanete až na konec chodby bez toho abyste zapomněli na cíl vaší výpravy, tak uvidíte otevřené dveře bez zámků, pantů a zábran, které tam na vás čekají v jemném světle.

Pokud se rozhodnete odejít,

tak jděte zpět tou samou cestou, kterou jste přišli, bez pokusů nahlédnout do dalších dveří, jinak potkáte onen stín a to, co schovává. Vejdete-li však do oněch dveří, tak za nimi naleznete místnost osvícenou okny, která pokrývají celou délku místnosti, jsou moc vysoko na dosah a září světlem, které se zdá daleko méně přírodní než to ze slunce a měsíce.

Ve středu místnosti bude vysoký, zdravý a nahatý muž zírající do světla. Jeho tělo je pokryto nespočetnými tetováními a jizvami. Kromě té na jeho obličeji ne něm nebudete schopni nalézt ani kousek jeho původní kůže. Pokud se podíváte tam, kam se dívá on, tak nic neuvidíte a ani se nic nedozvíte. Nebude reagovat na žádný váš čin či slova, až na jednu jedinou otázku: „Co je spojuje?“

Onen muž se otočí a podívá se vám přímo do očí. Neopětujte mu ten pohled! Jinak se navždy ztratíte v jeho bezduchých očích. Pokud nejste připraveni. Dokážete-li mu však pohled opětovat bez jakýchkoliv pochyb o vašich zájmech, tak k vám začne hovořit nízkým tónem. Skoro jako kdyby jeho celý příběh byl komický, či neměl žádný význam, avšak nesmí vám utéct ani slovo, jelikož získání těchto informací pouze z části by mohlo zapříčinit selhání v tom nejhorším slova smyslu.

Až přestane mluvit, tak si sáhne na hruď a odstraní zbývající stehy z jedné z jeho výraznějších jizev, načež začne hojně krvácet. Během toho co pomalu vykrvácí se natáhne směrem k vám a podá vám jeho zakrvácené stehy. Jeho poslední slova se dají zaslechnout skrze jeho vytékající krev: „…Hledání vede k nevyhnutelnému konci…“

Ony stehy jsou Předmětem 10. z 538. K čemu je využijete závisí na tom, co slyšíte.

Následující Předmět -}

{- Předchozí Předmět

Zdroj: Creepypasta wiki

Další Creepypasta: Trhlina ve zdi

Migdos

Zdravím! Moje jméno je Migdos a normálně působím na platformě jménem YouTube na kanále Project Masked. Mezi mé záliby patří práce s videem a zvukem, streaming a samozřejmě "TROCHA" explozí a plamenů. Na DT jsem díky Nautileen, takže pokud to tu jednou shoří na popel, tak víte, za kým jít...

Související články

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!