CreepypastyČlánky

Jak psát Creepypastu: Creepypasta klišé 5: Klišé teorií

Nejčastější klišé při psaní Theory Creepypast

  1. Říct, že hlavní postavy některé show jako duchové straší na místě, kde show měla být natáčena nebo kde se měla odehrávat. Taky vysvětlit, jak všichni zemřeli, dokonce ve kterém roce. Nejstarší příklad, který znám, je teorie z Ed, Edd n‘ Eddy, která byla dost dobrá, avšak pasta jako South Park Colorado už působí jako kopie.
  2. Říct, že celá show nebo videohra byla jen představivost, halucinace, ať už díky drogám, kómatu nebo mentální poruchy. Bylo to použito už v mnoha teoriích, kupříkladu The Rugrats Theory.
  3. V seriálech s fantasy tématem nebo fantasy tvory říct, že se jedná o místo po nukleární explozi. (Třeba jako Mutant Future)
  4. Hlavní postava byla v pekle nebo očistci, kde se zobrazují ostatní postavy daného seriálu jako všechny jeho/její hříchy.
  5. Je potřeba si podložit fakta, být v tomto ohledu nadmíru přesvědčivý. Není to skutečné klišé, ale dost dobrá rada pro psaní teorií.

Jistě by článek mohl být užitečný někomu, koho znáte. Ale jakožto překladatel vám zakazuji jej kopírovat; raději dané osobě pošlete odkaz. 

Překladatel: Nautileen
Originál (EN): Creepy Clichés 

Související články:

Save the CreepyPasta Fandom
Základní tipy pro psaní Creepypasty

Creepypasta klišé:

Jak psát Creepypastu: Proč by tvou OC z CP Wiki smazali?
Jak psát Creepypastu: Čemu se při psaní raději vyhnout

Všechny články: Jak psát Creepypastu / Creepypasta Klišé

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!